Ловили Єнота і боролися з фейками: учні Луцького ліцею №24 зіграли в антифейкову інтелектуальну гру
У Луцькому ліцеї №24 учні 11 класів зіграли в антифейкову інтелектуальну гру «НотаЄнота».
17 листопада гру провела редакторка Район.Життя Оксана Федорук у межах медіагуртка «Район.Діти».
Мета гри – навчити українських школярів розпізнавати ворожі впливи, російську дезінформацію, протистояти маніпуляціям і розвивати критичне мислення.
Читати також: Фейки про Степана Бандеру і бойових комарів: у Колонівському ліцеї учні грали в інтелектуальну гру «НотаЄнота»
Антифейкова гра складалася із кількох раундів, учні поділилися на три команди й за правильну відповідь на кожне із питань отримували бали.
Питання стосувалися російських фейків, згадувалися реальні приклади, яких в Україні було чимало від початку повномасштабного вторгнення (це і фейк про «бойових комарів», і про «нацистів та фашистів» та багато інших), також необхідно було розгадати ребуси, знайти визначення термінів і понять, які стосуються інформаційної безпеки (маніпуляції, пропаганда).
Ведуча гри, журналістка Оксана Федорук пояснювала відповіді на кожне запитання, на яке відповідали школярі. Обговорювали контекст, додаткову інформацію, розбиралися з кожним питанням, яке виникало в учасників гри.
Інформація стосувалася не лише війни з Росією, а й безпеки в інтернеті загалом. Так, учні дізналися, що таке «фішинг» та «вішинг», і як не потрапити на гачок до інтернет-шахраїв.
Перемогу отримала команда під назвою «Арго», випередивши своїх суперників лише на пів бала. Усі команди отримали дипломи із символікою гри «НотаЄнота» та наліпки від інформаційного агентства «Район.in.ua».
Довідково: «НотаЄнота» – це командна гра для учасників віком від 14 років. Мета гри – розвивати критичне мислення та на основі реальних кейсів показати, як працюють фейки та дезінформація, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Для організації гри необхідно зібрати щонайменше 5 команд по 4 гравці. Авторка антифейкової інтелектуальної гри – Романюк Альона, головна редакторка фактчекінгових проєктів «По той бік путінської брехні», «НотаЄнота»; викладачка НН Інституту журналістики КНУ імені Т. Шевченка.