У Нововолинську дружини загиблих Героїв малювали картини

13 Листопада 2023, 19:30
Фото: пресслужба благодійного фонду «Сучасна Україна» 1301
Фото: пресслужба благодійного фонду «Сучасна Україна»

В Україні понад рік триває проєкт «Жива. Справжні історії кохання» – арттерапевтичні майстер-класи для дружин загиблих Героїв. Вони вже пройшли у Києві, Львові, Дніпрі, Кропивницькому та Івано-Франківську.

Відбувся такий захід і в Нововолинську, повідомляє пресслужба благодійного фонду «Сучасна Україна».

На Волинь реалізовувати проєкт організаторів запросив президент цього фонду, уродженець Нововолинська Володимир Гавриш.

Під час арттерапевтичних класів дружини та рідні загиблих Героїв мають нагоду відновитись, поспілкуватися у колі людей, які переживають таку ж втрату, знайти в собі ресурс рухатись далі та соціалізуватися.

Під час арттерапевтичного класу в Нововолинську
Під час арттерапевтичного класу в Нововолинську

Художниця Олена Киця розповідає, що усі учасниці дуже стараються. Під час тригодинного малювання, навіть не хочуть відриватися на чаювання, настільки захоплені процесом та думками, які витають у процесі творення картин.

«Мій чоловік дуже любив гори, а на картині море – бо це наша нездійснена мрія», – так прокоментувала свою картину, написану в рамках арттерапевтичного проєкту «Жива. Справжні історії кохання» Світлана Андросова. 

Вона першою завершила свою роботу під час майстер-класу у Нововолинську, бо мала досвід – вдома малює картини за номерами. Це перше полотно за власним задумом, почате із чистого листа. Підказки професійної художниці Олени Киці, яка координувала майстер-клас, допомогли учасницям створити картини, варті виставкових зал.

«Ми з Сергієм любили мандрувати й хотіли поїхати відпочити на море. Але війна не дала здійснити плани. На картині є гори, які він так любив, захід сонця і двері, крізь які лине світло нашого майбутнього»,  –  зазначає Світлана і додає, що під час майстер-класу відчула емоційне піднесення, бо процес малювання затягує та відганяє погані думки. Жінка навіть думає придбати мольберт, аби продовжити малювати.

Світлана Андросова
Світлана Андросова

Сергій Андросов загинув 10 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання на Харківщині, не доживши до 36-річчя лише 10 днів.

До 2014 року він працював на шахті, разом з дружиною виховували сина та доньку. Коли почалась російсько-українська війна, він підписав контракт, з 2015-го став військовим. Служив і в прикордонних військах, і в десантно-штурмових, і в розвідці. Коли контракт закінчувався, підписував інший. Так знайшов себе та своє покликання – захищати сім'ю та Україну. Під час повномасштабного російського вторгнення Сергій служив у 14-й окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого ЗСУ. Був старшим розвідником розвідувального взводу мотопіхотного батальйону. У липні солдат Андросов був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

«Сергій був сміливим і добрим. Він дуже любив свою сім'ю, був чуйним, добрим, ніжним, розумним. Останній свій контракт підписав ще до повномасштабної війни. Обіцяв, що це останній, казав: «Закінчиться війна, я повернусь додому і більше ніколи вас не залишу». Ми прожили разом 16 років, любили і берегли одне одного. На війні був мужнім і спокійним. Приймав зважені рішення. Зберіг багато життів солдат і цивільних. Він був і залишився коханим чоловіком і люблячим татом», – розповіла дружина полеглого воїна.

Наступний майстер-клас проєкту «Жива. Справжні історії кохання» запланований у Луцьку на початку грудня. З учасницями працюватиме луцька художниця Зоряна Рубан-Головчук у своїй студії в центрі міста.

Під час арттерапевтичного класу в Нововолинську
Під час арттерапевтичного класу в Нововолинську

 

 

Коментар
22/02/2024 Четвер
22.02.2024
21.02.2024