Засудили луцького політика, що продавав посади в Кабміні і членство в «масонській ложі»

11 Травня 2023, 18:18
«Всевидяче Око» — масонські символи на купюрі 1 долар США 2106
«Всевидяче Око» — масонські символи на купюрі 1 долар США

Колишнього лідера Демократичної партії у Луцьку Івана Братченю засудили за шахрайства до семи років позбавлення волі – той намагався продати посади у міністерствах, зображаючи представника закритої «масонської ложі». Так шахраю вдалося заробити 1,5 мільйона доларів США.

Вирок Луцького міськрайонного суду від 30 серпня 2022 року набрав законної сили 8 травня цього року – після засідання Апеляційного суду Волинської області, про це йдеться у Державному реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, чоловіка зловили на гарячому 3 липня 2020 року, коли він намагався продати посаду прем'єр-міністра за 200 тисяч доларів США. 

Читати також: Посади в Кабміні і «статус масонів» продавав луцький лідер Демократичної партії

Правопорушник налагодив цілу злочинну схему: він представлявся від імені британської організації «Групи Ротшильда», застосовував психологічні маніпуляції та входив таким чином у довіру до своїх «клієнтів». 

У червні 2015 року Іван Братченя, зображуючи із себе представника закритої організації англійської головної масонської ложі, пообіцяв одному з потерпілих, що ним зацікавилися впливові люди і його кандидатуру розглядають на одну з найвищих посад в українському уряді. Мовляв, члени цієї ложі проводять роботу із підготовки та працевлаштування кадрів на вищі керівні посади в Україні. 

Але умова такої співпраці – членський внесок 150 000 доларів, сюди також нібито входить оплата обов’язкового навчання в США та Англії. Для правдоподібності Братченя навіть дав своєму «клієнтові» написати присягу на вірність керівникам ордену.

«Клієнт» повірив та одразу віддав 30 000 доларів, що на той момент становило 648 330 гривень. Згодом передав ще 5000 доларів. 

У листопаді 2016 року віддав 50 000 доларів. Та грошей бракувало, тому позичив у свого товариша ще 50 000 доларів (1310 900 гривень), бо ж «навчання у США» мало вже от-от стартувати. 

Щоб підтвердити серйозність своїх намірів і членства в закритій масонської ложі, Братченя подарував потерпілому перстень з гравіюванням символіки зазначеного ордену.

Товариш, у якого позичили гроші, такою нечуваною можливістю теж зацікавився й не втримався від спокуси потрапити в таємничу ложу та український уряд і віддав шахраю свої 150 000 доларів. 

Братченя пішов далі й підвищив ставки – в липні 2020 року він знайшов «кандидата» на посаду вже прем’єр-міністра України, при цьому наголосив, що це можливо лише при умові передачі йому 200 000 доларів. Тобто не йому, звичайно, а для «масонів». Пообіцяв, якщо не зможе втілити плани в реальність, гроші негайно поверне.

Той необхідну суму знайшов і віддав її шахраєві. Та насправді він уже знав про шахрайську схему від попередніх потерпілих – тож серед 200 000 доларів 199 000 були імітаційними. На жаль, передати їх «масонам» Братченя не встиг – його затримала поліція на місці передачі коштів. Прямо в одному з луцьких кафе.

У суді тодішній лідер Демократичної партії свою вину заперечував і казав, що вважає кримінальне провадження сфабрикованим у зв'язку із його політичною діяльністю. А гроші, які йому передав останній кандидат в «масони», вважав вступним внеском для створення політичної партії, яку планували створити разом.

Як стало відомо зі справи № 161/18267/20, 30 серпня 2022 року Луцький міськрайонний суд визнав Івана Братченю винним у шахрайстві й засудив до семи років позбавлення волі. 

Обидві сторони подали на апеляцію, і 8 травня 2023 року Волинський апеляційний суд оголосив результат оскарження – вирок суду першої інстанції залишити без змін.

 

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024