Школярі з Волині заробили 50 тисяч гривень для ЗСУ, розмальовуючи уламки ворожих ракет

27 Квітня 2023, 18:14
Діти перетворюють уламки зброї та ракет на витвори мистецтва 1163
Діти перетворюють уламки зброї та ракет на витвори мистецтва

На Волині діти розмальовують уламки ворожих ракет, використані гільзи та зброю. Свої вироби продають, а отримані гроші – передають на потреби українських воїнів. 

Таким чином вони вже заробили близько 50 тисяч гривень, йдеться у сюжеті 5 каналу.

У центр міста Рожище волонтери виносять кулемет і тубуси від протитанкової зброї. На них вішають стрічки з гільзами. Усе це раніше було смертоносною зброєю. Але нині кулемет школярка Ганна перетворює на витвір мистецтва.

«Це буде намальоване гніздо з лелеками: вони, попри війну, повертаються назад на Батьківщину. Усе так само, як на звичайному полотні – немає нічого особливого. Ми вже до цього звикли, що ми розмальовуємо зброю. Це наша реальність, на жаль», – каже волонтерка Ганна Кочкіна.

Дарина наносить фарби на іншу частину кулемета. Вона зображує наших воїнів на тлі українського прапора.

Скільки таких робіт створили, втомилися рахувати, кажуть юні митці. Майже всі вони відвідують гуртки образотворчого мистецтва. 

Те, що діти використовують замість полотна для своїх малюнків, – привезене з поля бою. Залізяччя через волонтерів передають військові з передової. Ці твори як сувеніри вже розійшлися по усьому світу.

«Це такий наш протест, це ми показуємо, що проти війни, але ми за перемогу. Для іноземців це трішки екзотика. Тобто, для них це щось таке "вау" і вони готові допомагати. А це будуть такі подаруночки, лоти, щоб ми продовжили разом працювати», – розповідає ініціаторка Вікторія Шварцкоп.

Військовий сапер Віктор спостерігає за перевтіленням зброї у витвори мистецтва. Каже: діти надихають і тим самим допомагають наблизити перемогу.

У штабі самооборони в Рожищі – експонати, які готують для майбутньої експозиції. Одні з найяскравіших робіт – на залишках російських ракет.

«Це воно прилетіло в Запоріжжя. Цю штуку привезли з міста Ямполя. Це біля Лиману вона прилетіла. Нам дав її один військовий і попросив, щоб розмалювали її цілою, щоб не розрізати. Діти на ньому написали слово "перемога"», – розповідає про експонати волонтерка Віра Шварцкоп.

Усі гроші, які волонтери отримали за свої вироби, вже спрямували на допомогу Збройним силам. Роботи, які створюють нині, – не продають. Хочуть зібрати колекцію виробів та влаштувати виставку. Вже отримали від правоохоронців документи, які свідчать, що зброя, на якій малюють, більше не становить загрози. У планах волонтерів – організувати благодійний аукціон.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром