Що сказати дитині замість «Ти молодець»: в Україні видали порадник для батьків
Кінець канікул та початок нової чверті потребують адаптації, так само як і старт навчального року.
Щоб підтримати і дітей, і батьків, ЮНІСЕФ, Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» та психологиня Світлана Ройз створили мініпорадник про те, як підтримати дитину в турбулентні часи. І підтримати так, щоб це сприймалось як турбота, а не прояв контролю.
Порадник доступний за посиланням.
Що ж в цьому пораднику?
- Диджитал-стікери для Telegram і Viber, щоб діти та дорослі могли легко відчувати підтримку і швидко обмінюватися важливою інформацією.
- Ідеї записок, які можна покласти в ланчбокс чи рюкзак, щоб дитина відчувала вашу «присутність на відстані».
- Альтернативні слова і фрази, які можуть замінити «молодець».
У кожному віці є свої особливості та потреби
За словами авторів, діти завжди потребують близькості, але в кожному віці є свої особливості та потреби. Прояви турботи дорослих підлітки чи передпідлітки можуть сприймати, як контроль та недовіра і викликати супротив.
Часто, коли дорослі втомлені чи живуть у стані хронічного стресу, їм може бути складно проявляти близькість і відчути цю важливу «дистанцію» у контакті.
«Для того, щоб швидко обмінятись інформацією і відчути «доторк на відстані» ми пропонуємо милі стікери з котиками і важливими інформативними фразами: я в безпеці, вірю в тебе… Для дітей, що вчаться в молодшій школі, може бути радісно побачити записки в ланчбоксі. Їх можна чи видрукувати, чи взяти ідеї з нашої скарбнички і написати самим», – розповідає сімейна психологиня Світлана Ройз.
Також у скарбничці є ідеї для того, щоб підтримати дитину в досягненнях. Замість звичного слова «молодець», яке не завжди сприймається, як підтримка, автори пропонують те, що зможе і відзначити успіх дитини, і відчути щирість і стати провідником до близькості.
«Весь наш проєкт про близькість і для близькості!», – стверджує психологиня.