Для команд Центрів життєстійкості розробили практичний посібник
Для громад презентували унікальний практичний посібник, розроблений спеціально для команд Центрів життєстійкості.
Його мета – дати органам місцевого самоврядування та громадському сектору дієві інструменти для інформування про послугу з формування життєстійкості. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
«Як ефективно комунікувати про програму життєстійкості у вашій громаді: практичний посібник» – саме так називається матеріал, який представило Міністерство соціальної політики України спільно з агропромхолдингом «Астарта», благодійним фондом «Повір у себе» та комунікаційною агенцією «Newsfront».
Це перший такий збірник з практичними рекомендаціями на щодень для Центрів життєстійкості, які працюють у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
Матеріал включає в себе відповіді на питання, з якими зіштовхуються команди Центрів життєстійкості у своїй діяльності:
- Як обрати найефективніші інструменти донесення інформації у своїй громаді;
- Як працювати з кризовими ситуаціями, міфами та упередженнями щодо ментального здоров’я;
- Як формувати культуру турботи про свій психологічний стан.
«Ми розуміємо, що подолання стигми та упереджень про ментальне здоров’я – це тривалий процес. Але завдяки правильному інформуванню кожного жителя громади ми разом долатимемо пов’язані з цим стереотипи. А ще будемо доносити, що звертатися до психолога, фахівця із соціальної роботи – це свідомо і необхідно для кожного українця, який має таку потребу», – зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
У низці громад Центри життєстійкості вже стали «точкою входу» для кожного, хто потребує психосоціальної допомоги. Це означає, що людина звертається до фахівців Центру і або на місці отримує необхідну підтримку, або знаходить контакти інших служб та сервісів, які допомагають у вирішенні її питань.
Посібник із комунікацій для Центрів життєстійкості, на переконання керівництва компанії, – це той дороговказ для громад, який допоможе їм вибудувати відкритий та ефективний діалог із жителями громад, а також зміцнити довіру та єдність.
«Завдяки такій взаємодії люди об'єднуються навколо спільних цілей, вчаться швидко реагувати на виклики та підтримувати одне одного. У партнерстві з громадами ми формуємо суспільство, де кожен має простір для розвитку, можливість бути почутим і робити свій внесок у спільне майбутнє. Ми переконані, що саме такі громади, де люди разом творять своє майбутнє, стають фундаментом сильної та життєстійкої України», – поділилася директорка департаменту по роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій агропромхолдингу «Астарта-Київ» Світлана Мозгова.
Онлайн-захід об’єднав близько 160 учасників – представників місцевих громад, спільноти надавачів соцпослуг та громадянського суспільства з різних областей України.
У Центрах життєстійкості працює понад 800 спеціалістів. Близько 75% надавачів соціальних послуг у цих просторах – представники громадського сектору (ГО та БФ). Решта 25% – комунальні некомерційні підприємства (не бюджетні установи).
Послуга з формування життєстійкості є безоплатною для кожного та покривається державою.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром