«Запит читачів – понад усе»: як у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відзначили професійне свято

30 Вересня 2024, 20:02
Фото: Район.Життя 505
Фото: Район.Життя

До Всеукраїнського дня бібліотек у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва провели відкритий мікрофон «Разом можемо більше».

Захід відбувся 30 вересня, повідомляє кореспондентка Район.Життя.

У книгозбірню запросили гостей, які ділились своїми історіями, пов’язаними з юнацькою бібліотекою.

Директорка Алла Єфремова привітала всіх присутніх з Всеукраїнським днем бібліотек та наголосила, що тут зібралися ті, хто по-справжньому цінує роботу бібліотеки та розуміє важливість читання.

Вона пригадала, що виросла із сільської бібліотеки, де перечитала майже всю літературу. І навіть у свій час секретар парторганізації викликала її на «виховну бесіду», бо, на її думку, дівчина брала у бібліотеці забагато книжок Гі де Мопассана.

В юнацькій Алла Єфремова працює уже 40 років, з них 10 – на керівній посаді.

«Радію, що маю такий колектив, який постійно змінюється. У нашій бібліотеці може бути по-різному – тут можна навчатися, читати, користуватися інтернетом, малювати, співати. Це направду такий простір, який відповідає потребам громади. Запит читачів для нас – понад усе», – сказала директорка Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, яка і сьогодні прочитує 1-3 книги на тиждень.

Начальниця Управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан подякувала працівникам юнацької за активну громадянську позицію.

«Можна просто виконувати свої посадові обов'язки і не втручатися ні в що. Але сьогодні війна нам показала, що ми маємо всі об'єднуватися. І ви були одними з перших у Луцьку, хто почав допомагати військовим. А ще раніше – дуже активно працювали з дітьми, які втратили через війну своїх найрідніших. Проводили багато проєктів, де підтримували солдат, їх батьків, дружин. Дякую за вашу людяність», – підкреслила Ліна Галан. 

На святі виступив луцький бізнесмен, активний громадський діяч та волонтер Леонід Баглай. 

Власник «Луцьких Венецій» поділився, що коли проводить співбесіди, то одним із перших питань, які ставить, є «що ти читаєш». І вже від цього відштовхується, чи це буде посередній виконавець своєї роботи, чи надалі зможе підійматися на вищі посади.

«Мені постійно кажуть, у вас дуже класні працівники. Це тому, що кожен із них – це особистість. А особистість формується тільки тоді, коли її наповнюєш книжками. 

Робота у сфері обслуговування переважно є тимчасовою, часто це студенти. І я завжди кажу їм, що будь-яка робота, яку ви виконуєте зараз, – це маленька модель того, як ви будете працювати завтра», – поділився підприємець. 

Тому у закладах «Луцька Венеція» завжди є куточок для книг, де вже назбиралася справжня дитяча і доросла бібліотека. 

«Якщо чесно, всі книжки, які в мене залишилися вдома, я завіз туди. Це такий буккросинг. Я не боюся, що хтось вкраде книжку. Бо якщо хтось і візьме – значить, це читач. Я сам кажу, візьміть, почитайте, принесете, коли буде зручно. І якщо ви тримаєте прочитану книжку – подаруйте її комусь. Бо книги – це енергія», – переконаний він.

Доцент кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки Валентина Петрович прийшла на захід разом із своїми студентами. 

Каже, сьогодні студентів не можна до чогось змусити, а сюди вони виявили бажання прийти самі. 

«У нас в університеті є принцип академічної доброчесності. І завжди, щоб дізнатися, чи це інформація правдива, то треба звернутися до книг, періодики, фахових журналів і статей. Деякі матеріали навіть в інтернеті не знайдеш.

Ні один науковець не обходиться без того, щоб написати наукову роботу, не прийшовши в бібліотеку. Бібліотеки і сьогодні дають нам повноту наукового дослідження. Тому наші студенти, коли пишуть курсові роботи, кваліфікаційні випускові роботи, обов'язково йдуть в бібліотеку чи архів», – запевнила вона.

Частою гостею в юнацькій бібліотеці є і редакторка інтернет-видання «Район.Життя» Оксана Федорук.

Тут вона проводила заняття з медіаграмотності для дітей в рамках проєкту «Район.Діти». Мережа гіперлокальних медіа «Район.ін.ua» проводить такі уроки вже другий рік у школах Волинської області. 

Також Оксана Федорук розповіла, як видання «Район.Культура» допомагає формувати культуру читання.

«Наші журналісти завжди слідкують за тим, що відбувається у культурній сфері, повідомляє про новини та різні нововведення. Як от, про те, що 18-річні українці зможуть отримати сертифікати на книги.

Також ми ходимо на презентації книг, щоб поділитися з читачами ексклюзивами. Поширюємо інформацію про Дні читання, про перемоги відомих письменників, про результати літературних конкурсів або про можливості, в яких можуть взяти участь всі охочі», – розповіла медійниця.

 

Коментар
15/10/2024 Вівторок
15.10.2024