В Україні працюють 179 Центрів життєстійкості

16 Вересня 2024, 13:01
В Україні працюють 179 Центрів життєстійкості 1240
В Україні працюють 179 Центрів життєстійкості

Кожен житель та жителька громади, де є Центр життєстійкості, може безкоштовно тут отримати психологічну підтримку та проконсультуватися з різних соціальних питань. 

Відтепер таких просторів 179 по всій Україні. Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики України.

Центри життєстійкості створені для того, щоб допомогти українцям долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, повертатися до активного життя. Кожен простір приймає відвідувачів різного віку. Окрім індивідуальних консультацій, на дорослих в Центрах життєстійкості чекають щоденні заходи: вони можуть відвідувати групові терапевтичні заняття, зустрічі для людей зі схожим досвідом, а також навчальні тренінги.  

Для занять із дітьми в Центрах життєстійкості облаштоване безпечне і комфортне освітньо-ігрове середовище. Активності з елементами арт-терапії, казкотерапії та ігротерапії проводять професійні психологи.

Родинна компонента  – один із пріоритетних напрямків роботи Центрів життєстійкості. Вона включає в себе індивідуальні та сімейні консультації, навчання за програмою дитячого фонду ЮНІСЕФ – «Батьківство без стресу», а також ряд різних освітніх та терапевтичних заходів для родин.

«Батьки зустрічаються з величезною кількістю викликів, виховуючи своїх дітей. Держава та громада мають бути для них опорою, коли виникають труднощі. Це можуть бути різні виклики. Зокрема і  брак базових знань – як виховувати дитину, як допомогти їй стати впевненою, сформувати стійкість, як навчити її долати перешкоди. І тут ми їм допомагаємо в наших Центрах життєстійкості, формуючи програми підвищення батьківської компетентності», – зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

За словами фахівців Центрів, найчастіше звертаються батьки з дітьми, а також  ті, хто через війну втратив домівку, родичі військовослужбовців.

«Покидаючи рідне місто, ми думали це на місяць-два. Не підозрювали, що ми не повернемося і місто буде повністю знищене», – поділилася Елла, соціальна менеджерка Центру Життєстійкості у Лубнах, що працює на базі БФ «Карітас».  

Два роки тому вона виїхала з родиною із рідного Бахмута. Тоді думала, що це – тимчасово. Попрощатися довелося одночасно з усім попереднім життям: власною домівкою, улюбленою роботою, деякими друзями.

У Центрі життєстійкості вона не лише знайшла для себе роботу, а й сили продовжувати життя та допомагати тим, хто поки що не має сили на це, розповідає жінка. 

«Зараз я допомагаю іншим адаптуватися до нового життя, адже як ніхто, я розумію тих, хто приходить до нашого Центру життєстійкості», – додала Елла. 

Важливою умовою до відкриття такого простору є облаштування приміщення за принципами безбар’єрності. Мінсоцполітики спільно з партнерами проєкту – агрохолдингом «Астарта» та урбан-бюро  «Big City Lab» – підготували Путівник  з рекомендаціями для громад щодо підготовки такого осередку за принципом «Нікого не залишити осторонь». Посібник є у вільному доступі та адаптований для міських та селищних громад. 

Контакти діючих Центрів  доступні на сайті Міністерства соціальної політики.

 

Коментар
15/10/2024 Вівторок
15.10.2024