В Україні працюють 162 Центри життєстійкості
Упродовж серпня Центри життєстійкості запрацювали ще у 48-ми громадах України.
Загалом в Україні 162 таких простори приймають відвідувачів. Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики України.
Ще понад 30 Мінсоцполітики планує відкрити восени. Саме тут кожен житель громади може безкоштовно отримати психологічну допомогу та проконсультуватися з різних соціальних питань.
Пілотний проєкт Міністерства соціальної політики охопив всю Україну – наразі Центри життєстійкості відкрили і тимчасово окуповані громади, у місцях своєї релокації.
Таких вимушено переміщених осередків з-поміж діючих вже 5: Сартанський (Донецька область) – на Львівщині, Мангушський та Нікольський (Донецька область) - у Києві, Енергодарський і Мелітопольський (Запорізька область) – у Запоріжжі.
Загалом, проєкт націлений на те, щоб допомогти людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя. І хоча у фокусі команд Центрів наразі перебувають ветерани, захисники та захисниці, їхні родичі, а також вимушено переміщені особи, двері закладів відкриті для кожного - незалежно від статусу, віку, чи національності.
Окрім індивідуальної роботи з фахівцями, відвідувачі Центрів мають змогу долучитися до груп взаємопідтримки та ініціювати власні волонтерські активності для покращення життя у своїй громаді.
Міжнародними партнерами проєкту є фонди ЮНІСЕФ та ВООЗ, які організовують навчання для команд спеціалістів.
Список та адреси діючих Центрів життєстійкості доступні на сайті Мінсоцполітики.