Із кров’ю дикого кабана: де на Волині готують борщ, який найбільше вразив Клопотенка
Відомий український ресторатор Євген Клопотенко пригадав, як Україна подавала заявку в ЮНЕСКО щодо українського борщу і перемогла. Тоді він з однодумцями зібрали 25 традицій приготування борщу з 25 областей України, включно з Автономною республікою Крим.
Та найбільше його вразив рецепт, за яким готували борщ у Волинській області, а саме у Шацьку, йдеться на сайті Klopotenko.com.
Шачани до традиційної страви наливають кров дикого кабана, тому борщ має абсолютно чорний колір.
Такий рецепт, а також фото і відео, як родиною готують борщ, надсилали йому електронною поштою звичайні люди, носії культури та традицій.
Як розповіла керівниця проєкту подання борщу до ЮНЕСКО Марина Соботюк, коли проаналізували 25 українських регіонів, то зрозуміли, що є п’ять сталих інгредієнтів, які входять до страви: картопля, морква, буряк, цибуля і капуста.
«А загалом по всій території країни кожна господиня додає до борщу свою «родзинку». У результаті номінаційне досьє мало близько 700 сторінок. До нього також увійшли історичні розвідки, прислів’я та приказки про борщ, отримали дозволи, що ми маємо право брати ці рецепти у громадян України. Також окремо зверталися до територіальних громад, щоб зафіксувати, що люди, які надавали рецепти, дійсно проживають на тій чи іншій території», – пригадала жінка.
Нагадаємо, завдяки зусиллям багатьох людей 30 березня 2021 року Міністерство закордонних справ України через Посольство України у Франції подало номінаційне досьє «Культура приготування українського борщу» на процедуру включення його до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
І 1 липня 2022 року найпопулярніша в Україні страва ввійшла до Списку нематеріальної культурної спадщини, як така, що потребує термінової охорони.