В Україні вперше відзначають Успіння за новоюліанським календарем: історія та традиції святкування

15 Серпня 2024, 14:56
В Україні вперше відзначають Успіння за новоюліанським календарем: історія та традиції святкування 379
В Україні вперше відзначають Успіння за новоюліанським календарем: історія та традиції святкування

Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – одне із дванадцяти найбільших церковних свят. 

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії Православної церкви України. 

Свято за новоюліанським календарем відзначають 15 серпня. Це день присвячений події завершення земного життя Божої Матері та її вознесіння на небо.

Історія свята

Згідно з церковними переказами, Пресвята Богородиця після воскресіння та вознесіння Ісуса Христа продовжувала жити в Єрусалимі.

Останні роки життя Марія провела з апостолом Іваном Богословом, оскільки Ісус Христос доручив Матір в опіку цьому ученикові. Ймовірно, що Вона закінчила земний шлях у Єрусалимі. Тут є церква, де зберігається кам’яний гріб Богородиці, а також інший, підземний храм Гробу Марії.

На третій день після поховання, коли апостоли прийшли до гробниці, вони побачили, що її тіло зникло, а гробниця була наповнена чудовим запахом квітів. Це було свідченням її вознесіння на небо.

Традиції святкування

Успіння Пресвятої Богородиці супроводжується різноманітними традиціями та обрядами. Віряни беруть участь у святкових літургіях, моляться і просять Божу Матір про захист і благословення. У цей день також прийнято прикрашати храми квітами, адже згідно з переказами, гробниця Богородиці була наповнена квітами після її вознесіння.

В багатьох країнах існують і народні традиції, пов'язані з цим святом. Наприклад, в Україні в цей день освячують плоди нового врожаю, зокрема яблука, груші та виноград. Цей обряд символізує подяку Богові за дари землі та прохання про хороший врожай на наступний рік.

Успіння Пресвятої Богородиці – це не лише день скорботи, а й день радості, адже віруючі святкують вознесіння Божої Матері на небо, що є свідченням її особливого місця в Божому задумі спасіння людства.

15 серпня – престольне свято парафії в Луцьку (на перехресті проспекті Відродження і вулиці Єршова), селах Баїв, Гаразджа, Новостав, Озеряни, Радомишль, Шепель Луцького районного, Береськ, Духче, Навіз, Тростянка Рожищанського, Городище, Доротище, Красноволя Ковельського, БуркачіСкригово Горохівського, Старий Чарторийськ Маневицького, Гайове Ківерецького, В'язівно Любешівського благочинь.

 

Коментар
15/09/2024 Неділя
15.09.2024
14.09.2024
13.09.2024