В Україні змінюють процедуру поновлення актового запису цивільного стану
Українці зіткнулися з випадками, коли через тимчасову окупацію громадяни не можуть повторно отримати документи, що підтверджують факти народження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені та смерті.
Про це йдеться на сайті Урядового порталу.
Відсутність доступу до паперових носіїв актових записів на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) та відсутність даних у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян ускладнює процедуру їх поновлення.
Зокрема, чинне законодавство України передбачає процедуру поновлення актових записів цивільного стану, що регламентується Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та Правилами внесення змін, поновлення та анулювання актових записів. Відповідно до статті 23 Закону, поновлення актового запису здійснюється органом державної реєстрації за місцем його первинного складення за умови документального підтвердження його відсутності.
Для поновлення актового запису необхідно отримати повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян або архівну довідку, якщо записи зберігаються в державному архіві. Після цього скласти висновок про поновлення або відмову в поновленні запису.
Заяву про поновлення можуть подавати:
- особа, щодо якої складено запис;
- один з батьків чи опікун;
- спадкоємці померлого;
- представник органу опіки.
У воєнних умовах, запроваджених з 24 лютого 2022 року, заяви подаються до будь-якого відділу державної реєстрації на підконтрольній території України.
Які документи потрібні при поновленні актового стану
Для поновлення актового запису потрібно надати паспорт, архівну довідку, документи, що підтверджують необхідні дані, свідоцтво про державну реєстрацію та інші необхідні документи. Документи іноземною мовою подаються з перекладом на українську.
Поновлення втрачених актових записів про шлюб, зміну прізвища, розірвання шлюбу та смерть проводять за наявності підтверджуючих документів або рішення суду. У разі тимчасової окупації, підтвердження відбувається відповідними свідоцтвами або витягами з реєстру.
Особливості подання заяви особою з фізичними порушеннями
Особливі правила діють для осіб з фізичними порушеннями: заяви можуть подаватися без власного підпису в присутності свідка.
Строк розгляду заяви про поновлення запису не перевищує трьох місяців, з можливістю продовження на додатковий строк за наявності поважних причин.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром