Спеціалісти Центрів Життєстійкості пройшли навчання за програмами ВООЗ та ЮНІСЕФ

15 Липня 2024, 15:02
Спеціалісти Центрів Життєстійкості пройшли навчання за програмами ВООЗ та ЮНІСЕФ 795
Спеціалісти Центрів Життєстійкості пройшли навчання за програмами ВООЗ та ЮНІСЕФ

«Самодопомога Плюс» та «Батьківство без стресу» – дві базові програми, за якими спершу проходять навчання фахівці Центрів життєстійкості, а потім за ними ж спеціалісти навчають жителів територіальних громад.

У проєкт залучено близько 580 фахівців, зокрема це – психологи, соціальні менеджери, фахівці соціальної роботи. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. 

Навчання за міжнародними програмами – одна з обов’язкових умов роботи фахівців.

100 Центрів життєстійкості у 22 областях України – саме стільки зараз відкрито просторів, де кожна людина може безоплатно отримати психосоціальну допомогу.

Для дотримання єдиного стандарту в роботі спеціалістів Центрів життєстійкості, кожен з них проходить навчання від партнерів проєкту – міжнародних фондів ВООЗ (тренінг «Самодопомога Плюс») та ЮНІСЕФ («Батьківство без стресу»). Ці дві програми покладені в основу послуги з формування життєстійкості.

Упродовж чотирьох днів разом із тренерами працівники Центрів життєстійкості опановують практичні навички допомоги людині у стресі, навчаються грамотно працювати із травмою та отримують інструменти для реагування на кризові ситуації. Усе це, щоб потім навчити самодопомозі відвідувачів Центрів життєстійкості.

«Це було надзвичайно цінне навчання, яке дозволить нам надалі ефективно допомагати жителям Харкова справлятися зі стресом. У нас також була можливість познайомитися з колегами з різних територіальних громад України. Це сприяло обміну досвідом і створенню міцних професійних зв'язків, які, безсумнівно, будуть корисними у нашій подальшій роботі», – поділився один із учасників тренінгу «Самодопомога Плюс» Віталій  Багричєв

Такі навчання – неабияка мотивація та джерело ресурсу для фахівців Центрів.

«Мої колеги приїхали вмотивовані, активні до дій та із задоволенням почали роботу», – зазначила соціальна менеджерка тернопільського Центру життєстійкості Ольга Гордієнко

У 41 громаді оголошений конкурс серед надавачів соціальних послуг. Це означає, що громадські організації, благодійні фонди або комунальні установи (після реорганізації у КНП) можуть податися на конкурс і, у випадку успішного його проходження та відповідності критеріям, стати надавачами соціальних послуг у цих територіальних громадах.

Повний перелік громад, де триває конкурс, доступний на сайті Міністерства соціальної політики .

Довідково: проєкт реалізується  Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.

«Самодопомога Плюс» – груповий курс, розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я і розрахований на дорослих з помірним та важким рівнем стресу. Після проходження 5-ти основних занять програми учасники демонструють зменшення симптомів поширених психічних розладів (депресія, тривога, ПТСР).

«Батьківство без стресу» – тренінгова програма авторства ЮНІСЕФ, ВГЦ «Волонтер» та USAID. Її мета - розвинути навички позитивного батьківства та через прикладні інструменти допомогти батькам і особам, які їх замінюють, взаємодіяти з дітьми різного віку.

 

Коментар
27/04/2025 Субота
26.04.2025
25.04.2025