«Побратимство – це основне!»: історія військового з Волині

10 Липня 2024, 13:03
Боєць Богдан 141
Боєць Богдан

Боєць Богдан – піхотинець, який завдяки підтримці побратимів пройшов бойові дії на Донеччині та Харківщині.

Про це повідомляє 14 окрема механізована бригада імені князя Романа Великого.

Коли військовий прийшов у 2022 році в бригаду, вона билася в запеклих боях на Донбасі. Разом з ним у взводі воювали також два рідних брати.

«Один з них там отримав сім кульових поранень з кількох метрів. Але врятували. Після того брат демобілізувався. Ще один брат зараз проходить реабілітацію після поранення й повертається в стрій. Але переводиться в оператори БПЛА», – розповів Богдан.

Проте собі такої долі військовий не бажає. Любить бути в активних боях.

«Це не моє! Не люблю «цих відеоігор». Мені потрібен живий рух! Навіть у контактних боях вже немає страху, більше – адреналін», – зазначив піхотинець.

Богдан пройшов жорстокі бої в Донецькій області, гнав ворога до кордону під час великого контрнаступу на Харківщині, звільняв Куп’янський район. 

«Важко було скрізь: дрони, артилерія, танки, контактні бої… Один з випадків вже тут, на Куп’янщині: я отримав наказ, взяти кількох побратимів для виконання завдання. Під час операції, ми підірвали два ворожих танки та беху. Проти нашої групи з п’ятьох чоловік йшло десь до сорока осіб противника. Але нас прикривали FPV і ми виконали завдання. І тоді навіть нікого не поранило!», – розповів військовий. 

Боєць зазначає, що найбільше допомагає вижити на фронті – це побратимство.

«Побратимство – це основне. Злагодження в бою, розуміння одне одного без зайвих слів. Це рятує, допомагає та дозволяє виконувати завдання. Впевненість в людях, які поряд з тобою в окопі, має бути! При мінімальній нагоді сам навчаю новачків. Показую, розказую. Навіть вчу, як збивали ворожі дрони. Дехто вважає, що це неможливо, але можливо все! Зі свого автомата я вже п’ять штук збив. Боротися з ними зараз також допомагає сучасний РЕБ», – розповів військовий.

У Богдана дві важкі контузії, три осколкових поранення: в тілі було 14 осколків, три з яких не дістали.

«Тепер навіть МРТ пройти не можу. Але ще повоюємо! Мене вдома чекають діти, дружина, мати, сестри… Я їх сильно люблю та дуже не хочу, щоб вони бачили те, що тут відбувається. Чи вибір є? А хіба війна закінчилася, щоб говорити про вибір? Треба битися!», – поділився військовий.

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024