Як змінити ім’я: порядок та вимоги

28 Червня 2024, 14:14
Як змінити ім’я: порядок та вимоги 821
Як змінити ім’я: порядок та вимоги

Ім’я громадянина України включає прізвище, власне ім'я та по батькові, якщо інше не передбачено законом чи звичаєм національної меншини. 

Державна реєстрація актів цивільного стану забезпечує реалізацію прав фізичних осіб та офіційне визнання змін, зокрема зміни імені. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Зміна імені підлягає державній реєстрації відповідно до Сімейного та Цивільного кодексів України, Закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та інших законодавчих актів. 

Реєстрацію зміни імені здійснюють для громадян України відповідні органи на підставі заяви, за наявності необхідних записів у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

У разі відсутності необхідних записів у Реєстрі, реєстрація зміни імені можлива після їх поновлення. Під час воєнного стану заяву можна подати до будь-якого відділу реєстрації актів цивільного стану.

Особа, яка досягла 16 років, має право змінити прізвище, ім'я та по батькові на власний розсуд. Особи віком від 14 до 16 років можуть зробити це за згодою батьків або піклувальника. 

Заяву на зміну імені, прізвища чи по батькові розглядають протягом трьох місяців, з можливістю продовження ще на три місяці.

До заяви потрібно додати свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, народження дітей, свідоцтва про зміну імені, фотокартка, нотаріально засвідчене письмове зобов'язання та квитанція про сплату мита. 

Відомості про зміну імені вносять до Реєстру. Про зміну імені призовника або військовозобов'язаного повідомляють відповідні органи протягом семи днів.

Змінити ім’я, прізвище чи по батькові можуть громадяни України, що проживають за кордоном, звернувшись до дипломатичних представників та консульства. Ця процедура триває шість місяців з дня подання заяви.

 

Коментар
14/09/2024 Субота
14.09.2024
13.09.2024