В Україні запустили проєкт безбар’єрності в умовах війни

24 Червня 2024, 16:16
В Україні запустили проєкт безбар’єрності в умовах війни 383
В Україні запустили проєкт безбар’єрності в умовах війни

В умовах війни обставини життя людей змінюються, і вони змушені адаптуватися до нових реалій. 

Наприклад, під час воєнного стану громадяни повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, для відвідування магазинів. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Також виникає потреба у виборі альтернативних маршрутів на випадок повітряної тривоги, а повідомлення рідних про свої плани стало необхідністю.

В таких умовах, усі сфери життя зазнають змін

«Гайд безбар’єрних подій», створений під час повномасштабного вторгнення РФ, приділяє особливу увагу організації заходів у воєнний час.

В першу чергу важлива безпека: організатори повинні перевіряти наявність укриттів поруч з локаціями та забезпечити зрозумілу навігацію на випадок тривоги.

Доступність також має велике значення

Гайд містить дані щодо ширини проходів, дверних порогів, кутів нахилу пандусів та рекомендації з облаштування входів. Це ретельно прорахований мінімальний простір, необхідний для екстреної евакуації всіх учасників.

Персонал має спрямовувати гостей, щоб уникнути паніки. Інформація про схему дій при небезпеці, а також про гучну музику або спецефекти повинна бути доступною ще при анонсуванні заходу, що дозволить людям зрозуміти, чи зможуть вони почуватися комфортно.

Раптові звуки можуть налякати, тому краще вимкнути сушарки для рук і забезпечити вбиральні паперовими рушниками. Такі деталі, як присутність психолога на локації та облаштування тихих зон, сприяють підтримці гостей заходу.

Гайд був створений в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його можна завантажити у вигляді книги або переглянути як розділ «Довідника безбарʼєрності».

Проєкт реалізується громадським об'єднанням «Безбар'єрність» за підтримки спільноти «Бізнес без бар’єрів», включаючи компанію «Група ДТЕК», у співпраці з київським проєктом «Кураж».

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024