Свято середньої зими: яких традицій дотримуються полярники

24 Червня 2024, 12:48
Свято середньої зими: яких традицій дотримуються полярники 163
Свято середньої зими: яких традицій дотримуються полярники

Українська антарктична спільнота відзначили Мідвінтер – свято Середини зими.

21 червня на крижаному континенті була найдовша ніч і найкоротший день. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

До Мідвінтера на «Вернадському» є чимало традицій, більшість з яких українські полярники перейняли ще від британських колег.

Зокрема, святковий день українських полярників почався з млинців від очільника експедиції Юрія Отруби – саме він має приготувати сніданок для всієї команди. Млинці були з різними начинками, й полярники кажуть, що вийшло дуже смачно.

Також у цей день відбулися  спортивні змагання: ходьба драбиною, перетягування канату і навіть стрільба з німецької пневматичної гвинтівки. 

Головною подією Мідвінтера традиційно є купання в Південному океані Його температура зараз доходить до -2 С°. Хоч погода й видалася на рідкість тихою та безвітряною, проте через високу вологість на дворі відчувалося досить холодно.

Та це не стало перепоною: всі учасники та учасниці експедиції по черзі занурилися в океан. Новачки, яких у 29-й Українській антарктичній експедиції більшість – 10, у такий спосіб успішно пройшли посвяту в зимівники.

 

Коментар
12/07/2024 П'ятниця
12.07.2024