Пенсіонерам в зоні бойових дій продовжать додаткові виплати

21 Червня 2024, 20:20
Пенсіонерам в зоні бойових дій продовжать додаткові виплати 1002
Пенсіонерам в зоні бойових дій продовжать додаткові виплати

Пенсіонери, що мають низькі пенсії та живуть в зоні бойових дій, продовжать додаткові виплати від Всесвітньої продовольчої програми Організації об’єднаних націй. 

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. 

У серпні 2023 року Мінсоцполітики, Пенсійний фонд і Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) ініціювали спільний проєкт, мета якого – об'єднати зусилля у наданні українським громадянам грошової підтримки від міжнародних гуманітарних організацій.

Зокрема, проєкт спрямований на підтримку пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій. 

Від серпня 2023 року такою допомогою охоплено понад 421 тисячу пенсіонерів, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій. Сукупний обсяг підтримки від ВПП ООН становить понад 1,68 мільярда гривень.

«Реалізація цього проєкту дозволила спрямовувати наявний у міжнародних партнерських організацій фінансовий ресурс найбільш вразливим громадянам похилого віку. На жаль, часто пенсіонери – особливо самотні – не мають можливості самостійно звернутись за отриманням додаткової допомоги (зареєструватись на відповідному сайті, відвідати офіс міжнародної організації тощо). Особливо важливо мати таку допомогу людям літнього віку, які проживають на територіях, близьких до активних або можливих бойових дій», – прокоментувала Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Повідомляється, що дані виплати буде продовжено ВПП ООН до грудня 2024 включно, а питання подальшого продовження виплат буде вирішуватися донорами в залежності від наявного фінансування.

«Ми розуміємо, що жити на невелику пенсію, особливо на територіях близьких до зони бойових дій, нелегко, і що додаткова допомога вкрай потрібна. Завдяки щедрості наших донорів ми раді продовжити нашу грошову підтримку пенсіонерам до кінця року та продовжувати доповнювати державну соціальну допомогу для найбільш незахищених верств населення», – сказала томчасово виконуюча обов'язків директора ВПП ООН в Україні Маріанна Ворд.

.

Нагадуємо, що додаткову грошову допомогу надають пенсіонерам, які отримують пенсію меншу за 3250 гривень і проживають на територіях активних або можливих бойових дій (перелік визначено наказом №309), та які не отримували після 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Для отримання додаткової виплати спеціально звертатися не потрібно. ВПП ООН спрямовує кошти пенсіонерам на підставі інформації, наявної у базах даних Пенсійного фонду. Виплата проводиться або на банківську картку, або через відділення Укрпошти для пенсіонерів, які отримують пенсію через АТ «Укрпошта».

 

Коментар
12/07/2024 П'ятниця
12.07.2024