Війна із фотоапаратом в руках: історія пресофіцера з Волині

18 Червня 2024, 17:57
Війна із фотоапаратом в руках: історія пресофіцера з Волині 423
Війна із фотоапаратом в руках: історія пресофіцера з Волині

Дмитро Охоцький – пресофіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій Волині, який активно висвітлює діяльність піротехнічних підрозділів ДСНС, що займаються відновленням протимінної безпеки в районах, де велись активні бойові дії.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці ДСНС Волині.  

Дмитро приєднався до лав Служби порятунку у 2019 році, коли йому було всього 19 років. 

«З ранніх років я був свідком сміливості та відданості співробітників служби 101, які рятували життя під час пожеж і надзвичайних ситуацій. Їх приклад надихнув мене обрати цей шлях. Я вірю, що кожен мужній і благородний вчинок на благо іншої людини, кожне врятоване життя має величезне значення, і тому я захотів бути тим, хто приносить надію та допомогу людям у найважчі моменти їхнього життя», – поділиться Дмитро.

З 10 квітня понад два місяці Дмитро працював у складі групи управління розмінування ДСНС на Херсонщині, виконуючи завдання з координації навчання населення ризикам від вибухонебезпечних предметів. 

«Беручи до рук снаряди, з цікавості чи з необережності, люди не до кінця розуміють, з чим мають справу, вони не усвідомлюють наслідки від таких дій. Тому навчання населення правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами дуже важливе, особливо в умовах сьогодення», – зауважив пресофіцер.

На Херсонщині він проводив відео та фотозйомку роботи піротехніків, готуючи численні матеріали для ЗМІ та соцмереж. Дмитро активно працював над відеопроектом ДСНС України «Техніка, що рятує» та співпрацював із журналістами з Японії та Фінляндії. 

«Працювали за декілька десятків кілометрів від лінії зіткнення. Страшно, коли чуєш «виходи» зі сторони агресора та вибухи поблизу. Ніколи не знаєш, куди буде спрямований наступний удар. Так, було непросто, від побаченого на душі стає важко – навкруги багато горя, зруйновано все: будинки, дитячі садки, школи, лікарні. Жахає те, що все, що люди будували роками, знищується одним пострілом. Але життя триває, і вдячність місцевих жителів за роботу рятувальників додає сил», – зазначив Дмитро.

Крім основної роботи, Дмитро удосконалює знання з медицини та проводить майстер-класи з домедичної допомоги для дітей та дорослих. Він є активним учасником Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». 

Як і кожен з нас, Дмитро мріє про завершення війни та звільнення українських територій від російського загарбника.

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024