Як діяти, щоб дитина не стала жертвою онлайн-насильства

13 Червня 2024, 14:01
Як діяти, щоб дитина не стала жертвою онлайн-насильства 1213
Як діяти, щоб дитина не стала жертвою онлайн-насильства

Сучасні підлітки можуть зіткнутися з онлайн-насильством або кібербулінгом. 

Для батьків та спеціалістів, які працюють з дітьми  створили пакет інструментів із запобігання насильству щодо підлітків в інтернеті. Про це повідомляє Волинська обласна державна адміністрація.

Це збірка ресурсів, розроблених, створених або адаптованих і протестованих у рамках кількох європейських проектів за участю семи країн ЄС.

Збірник «Toolkit», що містить такі компоненти:

1. Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми»

Частина 1 посібника під назвою «Сексуальне насильство в інтернеті: наслідки та заходи протидії» присвячена питанню сексуального насильства в інтернеті щодо дівчат і містить інструкції щодо використання онлайн-інструменту «CYBERSAFE», а також практичні рекомендації щодо проведення тренінгів.

Частина 2 «Плани тренінгів» містить чотири плани тренінгів, кожен з яких зосереджений на одному з чотирьох основних типів сексуального насильства в інтернеті щодо дівчат. Посібник також містить додатки з навчальними вправами для офлайн тренінгу, та інформацію про те, куди можна подавати скарги в Україні, та рекомендовані джерела.

2. Адаптація українською онлайн-інструменту «CYBERSAFE» (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти

«CYBERSAFE» – це ігровий онлайн-інструмент для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13-16 років). Він може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер він доступний українською мовою фасилітаторам, які працюють із підлітками.

3. Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, які доступні на платформі YouTube:

4. Буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в інтернеті»

Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків підготувала Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI).

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024