Полярники зафіксували тюленя з крилем на вусах

13 Червня 2024, 11:55
Полярники зафіксували тюленя з крилем на вусах 143
Полярники зафіксували тюленя з крилем на вусах

Біля станції «Вернадського» вчені зняли відео, як тюлень-крилеїд полює на їжу.

На відео зафіксували, як криль, яким живиться тюлень, опинився на його вусах. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Національного антарктичного наукового центру. 

Для вилову здобичі цей вид має спеціальні зуби – у формі гребінців. Коли вони змикаються, то утворюють своєрідне сито для фільтрування води і «затримки» крилю.

Впізнати цих тюленів можна за специфічним фирканням та видовженою мордою. А ще вони виглядають досить вгодованими – сягають 300 кілограмів за довжини 2-2,5 метри.

У районі станції крилеїди найчастіше зустрічаються в літньо-осінній період, коли масово плавають в навколишній акваторії на крижинах. Їхнє життя загалом дуже прив'язане до морського льоду й часто вони мігрують разом з ним. Вміють віртуозно вистрибувати на крижини, хоч і не завжди це вдається їм з першої спроби.

Крилеїди – наймасовіший вид антарктичних тюленів і можливо навіть найчисельніший з диких видів хижих тварин у світі. Їхню кількість оцінюють від 10 до 40 мільйонів.

Це пов'язано з тим, що вони мають величезний запас їжі (тобто крилю), а після масового винищення китів у минулому столітті – ще й менше харчових конкурентів. Водночас ці тюлені є здобиччю для своїх же родичів морських леопардів, а також косаток.

 

Коментар
12/07/2024 П'ятниця
12.07.2024