На Волині працює пункт психологічної допомоги для військових

29 Травня 2024, 14:31
На Волині працює пункт психологічної допомоги для військових 308
На Волині працює пункт психологічної допомоги для військових

Для бійців 14 окремої механізованої бригади  створили пункт реабілітації.

Про це пише Слово Правди.

При створенні пункту, група психологів доклала максимум зусиль, щоб зробити реабілітацію повноцінною, з великим різноманіттям заходів. І їх ретельний та наполегливий підхід до справи показав високу результативність.

«Щопонеділка восьмеро військовослужбовців заїжджають у наш пункт допомоги. Багато хто у пригніченому, замкнутому стані, дехто – щойно з позицій. П’ять днів ми працюємо, щоб витягнути їх з того стану. Завжди п’ятниця показує усмішки та радість на обличчях. Від цього я заряджаюся і сам. Бо відчутно, що ми тут не для галочки. У нас є результат! І є ще багато нових задумів для впровадження у нашу програму», – розповів психолог Максим.

У пункті реабілітації психологи кожен день працюють з військовослужбовцями, обговорюють різні ситуації, навчають сучасним НАТОвським методикам надання допомоги у стресових ситуаціях собі й побратимам.

Також для зняття стресу проводяться розслаблюючі SPA процедури (баня або чан), аромотерапія та медитація. Допомагає поліпшити фізичний стан лікувальний масаж та банки. 

Щосереди приїжджають артисти з концертною програмою. Кожен може долучитися до походу на рибалку, тренування в спортзалі, перегляду улюбленого фільму, гри у настільні ігри, поспостерігати за заходом сонця у дивовижному місці тощо.

Однією з фішок реабілітації – є співпраця з кінним клубом. Військовослужбовці не лише катаються верхи, їх залучають до догляду: вони чешуть гриви, пасуть коней на траві та годують яблуками з руки. Це налагоджує зв’язок з конями перед поїздкою верхи та надає неймовірні емоції та натхнення.

«Спілкування з такими дивовижними тваринами дає відчуття, що ти живий. Що життя продовжується, що у світі є ще багато всього класного, незвіданого, неймовірного. Це дуже корисно», – зазначила психологиня Оксана.

У четвер влаштовується святкова спільна вечеря, де всі обговорюють проведений час, діляться враженнями та висловлюють свої побажання психологам.

«Це чудово! Думав, тут будемо тільки їсти, спати та в баньку ходити. Не очікував, що так буде добре. Я емоційно відпочив. Понад усе сподобався масаж. Стало легше зі спиною. З новими силами буду ефективнішим», – зазначив військовослужбовець, який щойно пройшов реабілітацію.

Слід зазначити, що психологи приділяють увагу навіть дрібницям: білий посуд, приємна музика, свічки. І це в комплексі дає результат.

«Якою б людина не була стійкою, витривалою – війна рушить все. На війні всі механізми організму перелаштовуються на виживання. Відбувається обмеження в почуттях та емоціях. Завдання нашої команди – допомогти військовослужбовцям відчути себе повноцінними людьми. Хлопці у нас розвантажуються та відчувають, що вони не стали роботами, не закостеніли. Це дає розуміння, що після війни зможуть продовжити нормальне життя в соціумі, зі своїми родинами», – розповіла психологиня Оксана.

Задля реалізації такого масштабного проєкту, команда зробила велику роботу з пошуку вдалого місця для розташування реабілітаційного центру, налагодження зв’язків з місцевою владою та громадою, волонтерами, генеруванням ідей.

«Я пишаюся нашою командою! Це високомотивовані люди, які знають свою роботу та вектор розвитку. Той рівень, якого ми досягли, – результат роботи колективу та розуміння командування нашої бригади, яке сприяло та допомагало нам», – підкреслив психолог Юрій.

Цей проєкт постійно вдосконалюють. Психологи аналізують свою роботу, переймають досвід інших бригад і тримають зворотний зв’язок з військовослужбовцями, що пройшли реабілітацію.

 

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром