В Україні відкрили збір кришечок, гроші з переробки яких спрямують на допомогу ЗСУ
«Пластик рятує життя» – проєкт, у межах якого збирають й сортують пластик, а ще створюють екомаршрути містом.
Віднедавна з’явилася ще одна інціатива – збір кришечок з-під пляшок, щоб перетворити їх на донат для ЗСУ. Про це пише Рубрика.
До цього проєкту долучилися волонтери з різних благодійних фондів та інші небайдужі.
Ця ідея, збирати саме кришечки, виникла у організаторів ще на початку повномасштабного вторгнення.
«Кришечки чисті, їх багато, і вони достатньо дорого коштують, порівняно з іншими видами сировини. До того ж у нас в Одесі залишився завод, який їх приймає. Тож в принципі операційно все склалося і ми вирішили все ж збирати кришечки», – розповів організатор цієї ініціативи Владислав Михайленко.
Як працює цей проєкт
Спочатку люди збирають кришечки вдома, а потім приносять їх на локації – пункти збору. Зібрані кришечки отримують поштою або завдяки волонтерам, які на власних автомобілях їздять Одесою та забирають кришечки з локацій.
Так кришечки потрапляють на станції сортування, де перевіряють, чи всі вони правильно відсортовані та, чи дійсно підходять для переробки.
Далі на заводі кришечки подрібнюють, збирають у великі біг-беги по 10 тонн. Потім ці подрібнені кришечки як сировину віддають підприємствам, де з них виготовляють різні вироби з пластику: вішалки, коробки тощо. Інколи сировину закуповують з-за кордону різні компанії, оскільки внаслідок сортування зберігається висока якість сировини.
Раніше організація вже збирала кришечки в межах двох зборів. Першого разу вдалося зібрати 11 тонн (5,5 мільйона кришечок) за 9 місяців, а на кошти з переробки придбати реанімобіль для ЗСУ. На той момент, за словами Владислава, в перший період кришечки здавали по 5 гривень за кілограм, а потім по 14 гривень за кілограм, тож вдалося зібрати приблизно 140 000 гривень.
А в межах збору «Пластик рятує життя 2.0» зібрали 12 тонн кришечок за 7 місяців та придбали 3 БПЛА для полку «Цунамі» бригади «Лють». Тоді ціна за кришечки спочатку була 14 гривень за кілограм, а потім знизилась до 12 гривень за кілограм через якість сировини. Тож вдалося зібрали приблизно 156 000 гривень.
Наразі мають гостру потребу у дронах та скидах, тому ціль у межах цього збору «Пластик рятує життя 3.0» – зібрати 20 тонн пластику. Це 10 000 000 кришечок або 240 000 гривень.
Кришечки приносять у пункти збору в різних містах України, це можуть бути кафе, бібліотеки, школи, офіси тощо.
«При відкритті станції ідея була в тому, щоб долучити молодь і дітей, оскільки серед своїх потреб вони визначили, що їм не вистачає волонтерства», – зазначила координаторка на одній зі станцій Ірина.
Найбільше ініціативі не вистачає часу та людей.
Усі охочі з будь-якої точки України можуть доєднатися до збору.
Інструкції щодо прийому на сортування:
- Кришечки мають бути чисті, без стороннього запаху та бруду;
- Підійдуть кришечки від води, соків, молочної продукції, дитячого харчування та інші з маркуванням 2 категорії – 2 HDPE;
- Кришечки від олії не приймаються, оскільки олія не відмивається та псує обладнання та увесь пластик після переробки;
- Не варто здавати й металеві кришечки та пластикові розпилювачі.
Також можна надіслати кришечки Новою поштою, мінімальна вага – від 5 кілограмів (відправки здійснювати слід 5-10 чи 20-25 числа кожного місяця).
За даними відправки можна звернутися до Владислава Михайленка, організатора проєкту.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром