В Україні відкрили збір кришечок, гроші з переробки яких спрямують на допомогу ЗСУ

27 Травня 2024, 17:20
В Україні відкрили збір кришечок, гроші з переробки яких спрямують на допомогу ЗСУ 13827
В Україні відкрили збір кришечок, гроші з переробки яких спрямують на допомогу ЗСУ

«Пластик рятує життя» – проєкт, у межах якого збирають й сортують пластик, а ще створюють екомаршрути містом.

Віднедавна з’явилася ще одна інціатива – збір кришечок з-під пляшок, щоб перетворити їх на донат для ЗСУ. Про це пише Рубрика.

До цього проєкту долучилися волонтери з різних благодійних фондів та інші небайдужі.

Ця ідея, збирати саме кришечки, виникла у організаторів ще на початку повномасштабного вторгнення.

«Кришечки чисті, їх багато, і вони достатньо дорого коштують, порівняно з іншими видами сировини. До того ж у нас в Одесі залишився завод, який їх приймає. Тож в принципі операційно все склалося і ми вирішили все ж збирати кришечки», – розповів організатор цієї ініціативи Владислав Михайленко.

Як працює цей проєкт

Спочатку люди збирають кришечки вдома, а потім приносять їх на локації – пункти збору. Зібрані кришечки отримують поштою або завдяки волонтерам, які на власних автомобілях їздять Одесою та забирають кришечки з локацій. 

Так кришечки потрапляють на станції сортування, де перевіряють, чи всі вони правильно відсортовані та, чи дійсно підходять для переробки. 

Далі на заводі кришечки подрібнюють, збирають у великі біг-беги по 10 тонн. Потім ці подрібнені кришечки як сировину віддають підприємствам, де з них виготовляють різні вироби з пластику: вішалки, коробки тощо. Інколи сировину закуповують з-за кордону різні компанії, оскільки внаслідок сортування зберігається висока якість сировини.

Раніше організація вже збирала кришечки в межах двох зборів. Першого разу вдалося зібрати 11 тонн (5,5 мільйона кришечок) за 9 місяців, а на кошти з переробки придбати реанімобіль для ЗСУ. На той момент, за словами Владислава, в перший період кришечки здавали по 5 гривень за кілограм, а потім по 14 гривень за кілограм, тож вдалося зібрати приблизно 140 000 гривень.

А в межах збору «Пластик рятує життя 2.0» зібрали 12 тонн кришечок за 7 місяців та придбали 3 БПЛА для полку «Цунамі» бригади «Лють». Тоді ціна за кришечки спочатку була 14 гривень за кілограм, а потім знизилась до 12 гривень за кілограм через якість сировини. Тож вдалося зібрали приблизно 156 000 гривень.

Наразі мають гостру потребу у дронах та скидах, тому ціль у межах цього збору «Пластик рятує життя 3.0» –  зібрати 20 тонн пластику. Це 10 000 000 кришечок або 240 000 гривень.

Кришечки приносять у пункти збору в різних містах України, це можуть бути кафе, бібліотеки, школи, офіси тощо.

«При відкритті станції ідея була в тому, щоб долучити молодь і дітей, оскільки серед своїх потреб вони визначили, що їм не вистачає волонтерства», –  зазначила координаторка на одній зі станцій Ірина.

Найбільше ініціативі не вистачає часу та людей.  

Усі охочі з будь-якої точки України можуть доєднатися до збору. 

Інструкції щодо прийому на сортування:

  • Кришечки мають бути чисті, без стороннього запаху та бруду;
  • Підійдуть кришечки від води, соків, молочної продукції, дитячого харчування та інші з маркуванням 2 категорії – 2 HDPE;
  • Кришечки від олії не приймаються, оскільки олія не відмивається та псує обладнання та увесь пластик після переробки;
  • Не варто здавати й металеві кришечки та пластикові розпилювачі. 

Також можна надіслати кришечки Новою поштою, мінімальна вага – від 5 кілограмів (відправки здійснювати слід 5-10 чи 20-25 числа кожного місяця).

За даними відправки можна звернутися до Владислава Михайленка, організатора проєкту.

 

 

 

 

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром