Як підготувати презентацію англійською мовою: поради щодо структури, оформлення та виступу

20 Травня 2024, 18:10
Як підготувати презентацію англійською мовою: поради щодо структури, оформлення та виступу Реклама 247
Як підготувати презентацію англійською мовою: поради щодо структури, оформлення та виступу

Всі ми відвідували уроки англійської мови у школі, знаємо певну лексику, розуміємося на граматиці та зможемо підтримати розмову з іноземцем. Але як щодо презентацій англійською мовою? Цьому навряд чи вчили у школі. Та багатьом спеціалістам сьогодні доводиться стикатися з такою складною, та водночас важливою справою.

Практичні поради

 1. Намагайтесь уявити своїх слухачів. Проведення презентації англійською мовою, як і будь-якою іншою, вимагає орієнтації на склад та інтереси передбачуваних слухачів. Найчастіше уявити вашу аудиторію допомагає ситуація. Якщо у вас намічається зустріч з іноземними партнерами, швидше за все, сфера їх інтересів лежатиме в тій же професійній площині, що і у вас. Немає сенсу розповідати директорам компаній у деталях про специфіку вашої роботи чи діяльності. Важливо зосередитися на вигодах, які вони можуть отримати від співпраці з вами. У разі представлення свого дослідження колегам по кафедрі, навпаки, зосередьтеся на методиках дослідження, матеріалі та докладних висновках. 
 2. Подумайте про ідею та структуру виступу. Оптимальний варіант розвитку подій — ви дізнаєтеся про майбутній виступ хоча б за кілька тижнів. Після аналізу аудиторії, вирішіть, як саме варто подати інформацію, щоб слухачам було цікаво. Презентація повинна викликати бажання дізнатися більше про вашу тему та обговорити її. Якщо ви знаєте про зустріч заздалегідь, ви маєте час продумати структуру виступу. Не варто одразу писати план презентації, краще кілька днів подумати, внести зміни та отримати чітке уявлення про виступ. Тільки після цього починайте опрацьовувати структуру презентації в деталях. 
 3. Підготуйте текст мови та необхідну графічну інформацію. Проведення презентації англійською мовою для більшості не є чимось звичайним, а тому потребує ретельної підготовки. Пропишіть текст виступу повністю, від привітання до слів подяки та запрошення до дискусії. Заучувати текст – не корисно і не ефективно, але варто мати чітке уявлення про те, що ви плануєте говорити та у якій послідовності. У разі потреби ви можете спиратися на свої записи під час презентації, проте не варто цим зловживати. Найкращий спосіб тримати контакт з аудиторією та одночасно дотримуватися плану розповіді  – дивитися на слайди або інші графічні зображення, дублюють ваші ідеї.
 4. Проведіть репетицію виступу. Дотримуйтесь пауз та говоріть з тією інтонацією, яку плануєте використовувати на презентації. Подивіться, чи вкладаєтеся ви у регламент. Перевірте, чи все відображено на слайдах презентації. Зрештою, зверніть увагу на жести, якими супроводжуєте свою промову.

 

Фрази для виступу

Під час виступу обов'язково варто використовувати певні англійські фрази, які допоможуть зробити виступ більш діловим та професійним.

Для представлення себе та привітання можна скористатися наступними фразами:

 • Dear ….! Шановні ……! 
 • Good morning/afternoon ……! Доброго ранку/добрий день ……….! 
 • Let me introduce myself. My name is… Дозвольте представитися. Мене звати…

Для того, аби розповісти про тему та мету презентації, оберіть одну з наступних фраз:

 • The topic of my presentation is… Тема моєї презентації … 
 • I'd like to give you an overview of… Я хотів би дати загальне уявлення про…
 • My talk will be in three parts. Моя доповідь складається із трьох частин. 
 • I will take some… minutes of your time. Я займу… хвилин вашого часу. 

В ході презентації рекомендується використовувати наступні фрази та вирази:

 • So, first/To begin with/Let's start with… Отже, по-перше/Для початку/Почнемо з… 
 • It completes/concludes/covers the first part of my presentation… На цьому закінчується перша частина моєї презентації. 
 • Let’s move on to the next part, which is… Перейдемо до наступної частини, яка… 
 • Now I want to describe the development of the idea. Тепер я хочу розповісти, як з’явилась ця ідея.
 • That brings me to…/So now we come to… Отже, переходимо до…
 • I'd like to finish with a summary of the main points. Я хотів би підсумувати основні моменти.

Впевнені, що дотримавшись всіх рекомендацій, ви матимете чудовий виступ з презентацією англійською мовою!

 

 

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром