В Україні запустили онлайн-платформу про усиновлення

15 Травня 2024, 16:43
Фото ілюстративне 372
Фото ілюстративне

В Україні запустили єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей «Україна для кожної дитини».

Про це повідомило Міністерство соціальної політики України.

Це перший крок до діджиталізації системи догляду та підтримки дітей.  

«Україна для кожної дитини»  – онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:

  • отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;
  • дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат;
  • скористатися «Лінією турботи» та знайти потрібного експерта чи експертку;
  • дізнатися про освітній онлайн-курс «Народжені серцем» для майбутніх усиновлювачів;
  • почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.  

«Від 14 до 27% українців знають про сімейні форми виховання дітей, такі як опіка та піклування, прийомна сім’я та велика прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу. Дещо більше – 42% – про усиновлення. А ось про патронат взагалі відомо тільки 5% нашого суспільства. Завдяки онлайн-платформі «Україна для кожної дитини» ми хочемо змінити ситуацію. Наша мета – розказати, яким чином можна тут і зараз допомогти дитині, яка з тих чи інших причин залишилася без піклування батьків. Чим більше суспільство знатиме про це – тим більше можливостей буде у дітей зростати в сімейному оточенні», – зазначила очільниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова. 

Також на платформі відкрили доступ до нового онлайн-курсу про усиновлення «Народжені серцем», який допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків. Курс складається з чотирьох модулів та містить відеолекції для тих, хто планує прийняти у свою родину дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Навчання безплатне, а під час його проходження учасники та учасниці курсу знайдуть відповіді на численні запитання та більш впевнено й усвідомлено прийматимуть таке важливе рішення, як усиновлення дитини. Онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.

Довідково: Єдина державна онлайн-платформа» та онлайн-курс «Народжені серцем» створені в межах реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей за фінансового сприяння Європейського Союзу та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст є виключною відповідальністю власника платформи і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та/або ЮНІСЕФ. 

 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром