В Україні збільшили поставки деревини на фронт

14 Травня 2024, 13:06
В Україні збільшили поставки деревини на фронт 1512
В Україні збільшили поставки деревини на фронт

Державне підприємство «Ліси України» поставляє деревину у зону бойових дій і на прикордонні ділянки із країною агресором.

У 2024 році майже вдвічі збільшили обсяги поставок деревини на фронт. Про це повідомив очільник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Наразі працюють над черговим запитом військових об’ємом у 30 тисяч кубічних метрів.

«З урахуванням минулорічних поставок ДП «Ліси України» передало силам оборони майже 200 тисяч кубічних метрів деревини. Потреба продовжує зростати. Деревина є основним матеріалом для зведення фортифікацій», – зазначає Юрій Болоховець.

Військова частина визначає обсяг, погоджує з обласною військовою адміністрацією, далі направляють звернення до «Лісів України». Деревину передають безоплатно.

Деревину на фронт поставляють з усієї країни. Залучені майже всі філії «Лісів України». Заготівля, вивезення з верхніх складів до залізничної станції, завантаження у вагони – всі витрати за рахунок підприємства. 

«Сплачуєм за деревину податки, нібито реалізували ресурс та отримали дохід. Виконуємо лісовідновлення зрубів», – розповів Юрій Болоховець.

Ці ресурси у мирний час компанія направляла на оновлення техніки або соціальні програми. Але сьогодні, головним є забезпечення фронту. 

«Було б добре, якщо допомогу фронту, крім ДП Ліси України”, надавали також інші лісокористувачі, які господарюють на третині лісів. І, нарешті, має з’явитися можливість прибирати з лісу найбільш доступну, пошкоджену стихійними лихами, деревину. Очікуємо змін до закону про ОВД», – йдеться у дописі. 

Яку деревину відправляють на потреби військових

Фронту потрібна неабияка деревина. Найбільш затребувана – тонкомірна, діаметром до 25 сантиметрів, для будівництва бліндажів, вогневих споруд, траншей на першій лінії оборони. Тонкомірну сосну на місці не складно переносити вручну. Це дає змогу не залучати крани та механізми, які одразу стають мішенню для ворожих БПЛА.

 

Коментар
12/07/2024 П'ятниця
12.07.2024