Рекреаційні пункти у лісі: чому вони важливі
Екотуризм на локальному рівні зараз надважливий, адже для переважної частини українців – це один із небагатьох доступних видів відпочинку, а також це крок до збереження довкілля.
Про це йдеться на фейсбук-стоірнці Поліського лісового офісу.
У лісах Волині та Рівненщині розташовані майже 200 рекреаційних пунктів. Більшість з них абсолютно безкоштовні, а лише сім із них працюють частково на комерційній основі.
Навіть на частково безкоштовних рекреаційних зонах сама територія завжди вільна для відвідування, а оплачувати потрібно лише оренду альтанок.
Зазначимо, що у деяких комплексах підвищеного комфорту безкоштовною є перша година візиту – для можливості перекусів у дорозі.
У чотирьох рекреаційних пунктах охочі можуть замовити каву, обід чи святкове меню.
«Можна прогулюватись на екологічних маршрутах, які є продовженням рекреаційної зони. За бажання – взяти платну екскурсію. Такі послуги розширили цього року», – йдеться у дописі.
Нові рекреаційні пункти та екостежки також є доступними для людей з інвалідністю. До них є зручні підʼїзди із твердим покриттям та спланована відповідна ширина доріжки.
Екологічна роль рекреаційних пунктів у лісі
Рекреаційні пункти виконують протипожежну функцію. Завдяки тому, що у рекреаційних зонах концентрується практично 100% людей, що відпочивають на природі, тому практика розпалювання багаття посеред лісу лишається в минулому.
«Волинь зараз є найкращим прикладом у комплексному розвитку лісової рекреації. Але ми не будемо зупинятися. Тому вчимося разом, переймаємо кращий досвід і продовжуємо започатковувати нове. З часу створення ДП «Ліси України» рекреація набуває нового рівня в усій державі. Важливою є комерційна складова, адже такі комплекси потребують догляду. Не меншу роль відіграє можливість реалізації крафтової екопродукції, яку виготовляють консервні цехи кількох лісогосподарських філій. Саме рекреаційні комплекси є найкращим місцем збуту та промоції цього унікального продукту. І справжньою родзинкою на ринку», – наголосив начальник відділу екосистемних послуг, побічного лісокористування та рекреації Державного підприємства «Ліси України» Юрій Несторяк.