В Україні зросла кількість випадків «нетверезого водіння»
На українських дорогах від початку року зафіксували 50 тисяч випадків керування авто напідпитку.
Про це повідомив Центр громадського моніторингу та контролю.
У 2024 році правоохоронці задокументували більше випадків керування авто напідпитку, ніж за цей же період 2023 року.
«У минулому році ми мали антирекорд... 151 тисяча матеріалів із зафіксованими фактами керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Вже за чотири місяці цього року ми маємо знову ж таки безпрецедентну статистику: зафіксували вже майже 50 тисяч випадків керування автомобілем у стані сп’яніння», – зазначив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
За його словами, за цей самий період минулого року було 46 тисяч випадків.
Яке покарання за керування напідпитку
За керування у нетверезому стані штраф – 17 000 гривень із позбавленням права керування на 1 рік. Якщо впродовж року людина вчинить таке порушення повторно – штраф 34 000 гривень із позбавленням права керування на 3 роки з вилученням транспортного засобу чи без такого або адмінарешт на 10 діб з вилученням транспортного засобу чи без такого. Третє та наступні протягом року керування в стані сп’яніння потягнуть за собою штраф – 51 000 гривень із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.
Якщо нетверезий водій спричинив ДТП, штраф становить – 34 000 гривень або адміністративний арешт на строк 15 діб із позбавленням права керування на 3 роки.
Проте інколи фінансові покарання не зупиняють водіїв від п’яного кермування. На думку Білошицького, ситуацію мали б поліпшити пункти тверезості, тобто можливість для поліції раптово зупиняти водія для перевірки на вживання заборонених речовин.
Наразі розглядається питання законодавчого врегулювання роботи цих пунктів.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром