В Україні створили нову професію – «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб»

24 Квітня 2024, 15:21
В Україні створили нову професію – «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» 1351
В Україні створили нову професію – «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб»

Міністерство у справах ветеранів розробили даний професійний стандарт з метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів й ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів.

 Про це йдеться на сайті уряду.

«Всі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок в рамках переходу від військової служби до цивільного життя, повинні знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу. Насамперед мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям в отриманні ними, зокрема, реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг», – зазначив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір.

Також, фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз'яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. 

Нагадаємо, у минулому році Мінветеранів ініційовано процедуру розроблення професійного стандарту за професією «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Це комплексний документ, що докладно описує трудові функції, ділянки роботи, а також різні рівні кваліфікації працівників.

Довідково: до національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» професію «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» (код КП 2446.2) внесено у розділ «Професіонали», група «Професіонали в галузі соціального захисту населення».

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024