«На війні дуже важко»: історія військового із Закарпаття

23 Квітня 2024, 16:47
«На війні дуже важко»: історія військового із Закарпаття 130
«На війні дуже важко»: історія військового із Закарпаття

Олександр на псевдо «Терен» – 34-річний боєць із Ужгорода, який служить у 128-ій окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

 

 

У 2015 – 2016 роках боєць пройшов АТО, служив у артилерії. А потім займався бізнесом – працював у фірмі, яка встановлює сцени, світло, звук та великі монітори для різних масових заходів. 

Багато подорожував по роботі, їздив за кордон, працював із виконавцями «Scorpions» та «Metallica». 

Чоловік мав хорошу й цікаву роботу, проте в перші дні повномасштабної війни, 28 лютого 2022 року, на свій день народження, пішов у військкомат.

«Я вважаю, що кожен чоловік має жити за якимись правилами, принципами. У військкоматі я відмовився від ВЛК й попросився в піхоту, хоча мені пропонували артилерію. Добре знав, що таке піхота, але сам пішов. Чи згодився мій досвід АТО? Порівняно з повномасштабною війною, це наче курс молодого бійця», – розповів Олександр.

Боєць у складі свого штурмового підрозділу пройшов усі гарячі напрямки, на яких воювала 128 ОГШБр: оборону на Запоріжжі, штурми на Херсонщині, стримування ворога на Бахмуті, контрнаступ на Запоріжжі. Під час яких отримав три контузії та осколкові поранення.

«Найважче для мене було на Херсонщині. Ми проривали передній край ворога в посадках, вели ближні бої. За кілька днів боїв у моєму відділенні п’ятеро стало «200», а решта «300». Зрозуміло, що при штурмах втрати неминучі, але це був жах», – поділився військовий.

Під час боїв Олександр неодноразово стикався з ворогом впритул, віч-на-віч, втрачав побратимів, був сам близький до загибелі, а також приймав дуже складні рішення, на які спроможний далеко не кожен.

Попри це «Терен» не жаліє, що пішов у ЗСУ. Якби повернути час назад, він зробив би так само.

«На війні дуже важко. А з іншого боку все просто – ти солдат і маєш свою роботу, все по прямій. Штурмовик – ідеш на штурм, командир відділення – ведеш у бій, медик – евакуюєш… Це важка й страшна робота, але вона проста – ти не заморочуєшся, як на цивілці. Тут кожен гартується й проявляє свою сутність, бачить, ким він є насправді», – зазначив боєць.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024