Нігерієць побив світовий рекорд з шахів заради освіти дітей в Африці

22 Квітня 2024, 15:42
Тунде Онакойя 140
Тунде Онакойя

Тунде Онакойя – 29-річний шахіст, який грав у шахи протягом 60 годин безперестанку, що перевершило попередній світовий рекорд на 4 години.

Таким чином чоловік хотів зібрати 1 мільйон доларів для підтримки освіти дітей по всій Африці. Про це написано в СNN.

Гра відбулася на Таймс-сквер у Нью-Йорку. Онакойя грав проти Шона Мартінеса, американського чемпіона з шахів. 

У перші 20 годин йому вдалося зібрати 22 тисячі доларів.

Він націлився на безперервну гру протягом 58 годин, але не зупинився на цьому і 20 квітня закінчив марафон на відмідці у 60 годин.

«Хлопці, ми просуваємося до 60 годин. Ми ще не зупиняємось. Продовжуємо. Ми маємо мету зібрати кошти для навчання африканських дітей у всьому світі. Ось чому ми це робимо», – написав у мережі чемпіон.

Під час марафону чоловік лише пив воду та їв традиційну західноафриканську страву з рису.

Марафон привернув значну увагу в Нігерії, де подію транслювали навіть на цифрових рекламних щитах. Чемпіон дякував співвітчизникам за підтримку.

«Я не матиму змоги використовувати свій телефон найближчі два дні, тому я не зможу побачити жодне з ваших повідомлень чи дописів. Але я дякую вам від щирого серця, дякую вам за підтримку», – зазначив Онакойя в одній із перев між грою.

У 2018 році чоловік заснував організацію Chess in Slums Africa, метою якої є підтримка дитячої освіти на континенті. Наразі понад 10 мільйонів дітей шкільного віку не відвідують шкіл в країнах Західної Африки – це найвищий показник у світі.

 

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024