Волинянка виграла 300 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

22 Квітня 2024, 12:42
Ірина Антончик 143
Ірина Антончик

Ірина Антончик – учасниця освітньо-грантової програми «Початок» з Луцька, яка отримала фінансування на розвиток свого садового центру.

Про це повідомляє Суспільне.

Коли Ірина переїхала з Луцька у село Рованці, у неї зародилася ідея вирощувати саджанці. Спершу біля будинку садила картоплю, потім з чоловіком поставили теплицю, де стали пророщувати перші саджанці.

 «Остаточним поштовхом, стимулом була ракета, що потрапила до підприємства у Луцьку, де працював мій чоловік. Ми зрозуміли, що потрібно далі якось рухатись, бо ми заходимо в такий стан – невідомості. Ми сконцентрувалися і почали шукати якусь додаткову фінансову підтримку, щоб запустити цей проєкт», – розповіла Ірина.

У програмі «Початок» жінка взяла участь, коли вже мала у власності земельну ділянку біля дому, на яку з чоловіком провели світло та воду. А також облаштували теплицю та виростили перші три тисячі саджанців.

Участь в цьому проекті допомогла жінці отримати нові структуровані знання. Завдяки своїй наполегливості та впевненості у тому, що робить Ірина і стала переможницею.

«Вони відчували, оцей настрій чи настрой. Вони оцінили те, стільки шляху вже пройдено, скільки фінансів вкладено. Зрозуміли, що буде грантова підтримка чи не буде, але цей проєкт дійсно буде реалізований», – зазначила власниця агробізнесу.

Грантові кошти Ірина планує витратити на автоматичну систему поливу рослин. На даний момент, щоб усе полити – родина витрачає орієнтовно півтори години щодня. 

Автоматичний полив буде підлаштовуватися під погодні умови та навіть під вологість ґрунту в горщиках.

«Ми дуже сподіваємося, що у середині травня ця система поливу буде повністю готова. Тому, що далі йде літо і треба, щоб цей полив був активний. Не так багато компаній, які займаються в Луцьку монтажем цього поливу. Каркас вже готовий, чекаємо, коли приїдуть і будуть монтувати», – зазначила садівниця.

На території садового центру, зараз росте орієнтовно 5 тисяч рослин, але цю кількість власниця планує збільшити вдвічі. Асортимент садового центру Ірини Антончик – це квітучі рослини та хвойні.

У майбутньому власниця агробізнесу планує вирощувати більше квітучих, бо вони у попиті, але, на відміну від хвойних, їх у Луцьку знайти складно.

Більшу частину посадкового матеріалу Ірина купує. Для неї принципово, щоб усі рослини були українського походження, проте знайти такі непросто, тому садівниця шукає на території громади людей, які могли б вирощувати розсаду у себе біля дому.

«Зараз ми вирощуємо десь 30 відсотків власних рослин, а відсотків 60 ми беремо у постачальників. Мені дуже хочеться, щоб українці купували українське і це стало трендом. Бо в нас дуже родючі землі і працьовиті люди і я не розумію, чому ми не можемо самі вирощувати», – додає Ірина Антончик.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024