В Україні розробляють пропозиції щодо Стратегії активного довголіття

18 Квітня 2024, 15:51
В Україні розробляють пропозиції щодо Стратегії активного довголіття 1281
В Україні розробляють пропозиції щодо Стратегії активного довголіття

Представники Мінсоцполітики, міжнародні та громадські організації напрацювали своє бачення того, як держава та суспільство можуть забезпечити людям похилого віку якісне життя.

Про це йдеться на сайті уряду.

В Україні близько 9 мільйонів осіб старшого віку – це  кожен п’ятий мешканець міста та кожен третій мешканець села. Серед них близько трьох мільйонів людей з інвалідністю, і їхня кількість постійно зростає. Тому Мінсоцполітики працює над Стратегією активного довголіття.

Результати семінару «Співтворчість зацікавлених сторін для реформування соціальної політики щодо людей похилого віку» ляжуть в основу документу, який формуватиме державну політику з питань підтримки людей похилоговіку. 

«Цей документ має бути дороговказом і для держави, для місцевого самоврядування, для громадських організацій. Всі матимуть розуміння, як вони повинні долучитися до реалізації цієї Стратегії. Це Стратегія – документ про дуже конкретних людей, які живуть поруч з вами і потребують підтримки чи залучення», – зазначила заступник Міністра соціальної політики Уляна Токарєва. 

Для успішної реалізації Стратегії важливими також залишаються адвокація документа на всіх рівнях, залученість громад та розуміння ними всіх реформ, які відбуваються та формування цінностей на рівні громад.

«Можна обкласти громади на всіх рівнях зобов’язаннями та контролями. Але справа не зрушиться з місця, якщо ми не будемо розділяти цінності Стратегії активного довголіття. Нам важливо з кожною громадою домовитися, чому це важливо. Це зараз має відбуватися, бо ми ризикуємо втратити досвід та набуті знання цілого покоління», – додала заступник Міністра. 

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024