Пенсіонерка із Рівненщини плете килимки для військових

18 Квітня 2024, 15:17
Раїса Прокопчук 187
Раїса Прокопчук

Раїса Прокопчук – 86-річна жителька із Рівненщини, яка в'яже килимки для військовослужбовців.

Жінка зв'язала понад 170 килимків для ЗСУ. Про це повідомляє Суспільне.

Пані Раїса зазвичай робить вироби зі смужок тканини, сировиною якої слугують старі речі і за день може зробити до десятка круглих килимків. Але на даний час, сировини немає.

«Доношується плаття – візьму поріжу й зв'яжу. Але зараз вже з місяць не в'яжу з тканини, бо нема матеріалу. Якщо хтось дасть мені тканину – то буду ще плести», – зазначила жінка.

Про потребу в плетених килимках на фронті Раїсі Прокопчук розповіла її подруга-волонтерка.

«Вона мені сказала, що у них на волонтерці є такі клубки тканини для плетіння, і запитала, чи можу я спробувати їх робити. Кажу їй – принось, спробую... Зразу десять сплела, потім – 20, а потім вона принесла всі клубки, які мала. То я з них 120 зробила», – розповіла пані Раїса.  

Один килимок жінка в'яже приблизно три години. А готові вироби передає на фронт волонтерка Ганна Бут. Бійці використовують килимки для різних потреб: під ноги, під коліна, на сидіння.

Два роки тому внаслідок мінометного обстрілу на Луганщині у Раїси Прокопчук загинув онук Віталій. Вона почала в'язати килимки, щоб допомогти іншим військовим.

«Я тільки те й робила, що встану, зварю їсти – і в'яжу. Вдень нав'язувала по 10-12 штук. Дуже втомлювалася, бо насправді дуже багато роботи з ними: порізати, позшивати, змотати. Але як час був, то один зробила і бралася за другий. Почала – та й вже закінчую. Плакала, що мій внук не буде їх бачити», – зазначила жінка.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024