На Волині відбувся навчальний семінар для шкільних психологів

17 Квітня 2024, 16:32
На Волині відбувся навчальний семінар для шкільних психологів 563
На Волині відбувся навчальний семінар для шкільних психологів

Психологи закладів загальної середньої освіти навчились працювати з дітьми, які живуть в умовах стресу через війну в Україні. 

Серед учасників – 20 шкільних психологів з Луцька, Ковеля, Володимира, Підгайцівської та Боратинської громади. Про це повідомив Благодійний фонд «Сучасна Україна». Волинь

Навчання відбувалось в особливій атмосфері ретриту у Інтеграційному центрі «Замлиння» на Ковельщині, де навколо тиша, багато простору, квітучий сад і кінна ферма. 

Команда професійних арт-терапевтів, коучів та психологів громадської організації «Пятерня» ділились знаннями та досвідом із психологами закладів загальної середньої освіти щодо роботи з дітьми, які перебувають у стресі від війни.

За час навчання учасники:

  • засвоїли нові арт-терапевтичні та коучингові техніки про які більшість чули вперше;
  • вивчили практики роботи з опором, запереченням, знайомились з різними видами метафоричних карт і як з їх допомогою можна працювати з дитячими запитами, травмами, питаннями браку мотивації у дітей, окремими сімейними сценаріями, батьківськими заборонами і самовизначенням в майбутньому;
  • ознйомилися з новими протоколами психологічної допомоги та розібрали ключові аспекти роботи із блоками і які це може мати наслідки на психосоматичному рівні;

Особливо цінним для всіх учасниць ретриту стало пропрацювання з допомогою психологів та арт-терапевтів власних дитячих травм, запитів і професійних супервізій, для того, щоб вони змогли налаштуватись на результативну роботу та покращили свій ментальний стан.

Окрім навчання, був вільний час, який теж проводили з користю. Учасниці вправлялись в їзді на конях, стали учасницями професійної фотосесії, відпочивали у парковій зоні інтеграційного центру.

У кінці семінару всі пройшли підсумковий іспит, під час якого кожен зі шкільних психологів мав «програти» умовний запит з яким до нього звернулись діти чи педагоги, також учасники колективно розмірковували над варіантами правильного реагування у таких ситуаціях, як шкільного психолога, так і батьків та вчителів. 

Це дозволило по-новому підійти до методів роботи з проблемами булінгу, низької самооцінки, асоціальної поведінки, конфліктів учнів з батьками і вчителями та багато чим іншим.

Під час навчального семінару «Теорія і практика арт-терапії в роботі з дітьми» шкільні психологи прослухали 24 академічні години теорії та практики. 

Організував захід Благодійний фонд "Сучасна Україна". Волинь на кошти виручені від продажу лімітованої колекції марок «Портрет Лесі Українки» з автографом автора – французького художника-мураліста Крістіана Гемі, який відомий своїми артоб’єктами на зруйнованих окупантами будівлях в Києві, Бородянці, Ірпені та Гостомелі.

«Навчання дозволило шкільним психологам відволіктись від буденних клопотів, обмінятися важливим досвідом і, головне, наповнитись потрібним ресурсом і позитивною енергетикою, яку після завершення навчань вони зможуть передати дітям», – зазначив президент благодійного фонду Володимир Гавриш.

Кожна з учасниць отримала сертифікат про проходження підвищення кваліфікації, а також можливість придбати матеріали для арт-терапії коштом Благодійного фонду "Сучасна Україна" на суму в 1500 гривень. 

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024