В Україні спростили отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих військових

16 Квітня 2024, 15:23
В Україні спростили отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих військових 1239
В Україні спростили отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих військових

Кабінет Міністрів ухвалив ініціативу, яка полегшить процедуру подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць.

Про це йдеться на сайті Урядового порталу.

На початку війни цей процес був ускладнений, адже набуття статусу займало до 8 місяців та більше. У результаті, особи з інвалідністю та родини загиблих мали обмежений доступ до пільг та послуг, гарантованих державою. 

Відтепер статус можна буде отримати у 30-денний термін двома шляхами:

  • У паперовій формі – через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання.
  • В електронній формі – через е-кабінет порталу Дія або єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується Мінветеранів спільно з Міністерством з питань цифрової трансформації. Щоб отримати статус «в один клік» з’явиться найближчим часом.

На першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих Захисників і Захисниць цих категорій.

Процедура звернення через ЦНАП вже діє для всіх категорій, в тому числі для захисників-добровольців з числа цивільних осіб, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які стали на захист держави та отримали інвалідність внаслідок війни.

«Мінветеранів зібрав всю проблематику щодо отримання статусів і Уряд наразі зробив перший крок до спрощення процедури. Ми почали вибудовувати екосистему повернення від військового до цивільного життя і один з її елементів – шлях пораненого: що далі, куди йти, як довго і з чим. Повернення починається із статусу, що дає право ветеранам та ветеранкам, родинам загиблих на отримання державних гарантій, пільг та послуг, а отримання статусу – залежить від швидких, якісних та комфортних процедур. Не ветеран або член родини полеглих Героїв має ходити і доводити, що він є УБД, особою з інвалідністю, чи що саме в цій родині є загиблі військовослужбовці, а держава, через інтегровані системи, зобовʼязана це підтвердити. І так повинно бути по всіх напрямах ветеранської політики: чіткі, прості, зрозумілі алгоритми дій для всіх. Над цим працюємо, далі буде більше спрощень та можливостей, в першу чергу, через діджиталізацію процесів», – зазначив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024