Історія військового в інвалідному візку, який допомагає іншим

15 Квітня 2024, 19:23
Віктор Літовченко 237
Віктор Літовченко

Віктор Літовченко – ветеран-військовий, який отримав мінно-вибухове поранення на війні. 

Із травмою спинного мозку чоловік пересувається на кріслі колісному та допомагає іншим людям адаптуватися та долати бар’єри на вулиці. Про це пише Суспільне.

Віктору 31 рік, родом він із Берестечка, що на Горохівщині.  

Поранення військовий отримав у травні 2022 року під Ізюмом на Харківщині, захищаючи цілісність та незалежність України у війні з агресором Росією.

Строкову службу в армії Віктор Літовченко проходив в спецназі. У 2022 році чоловік отримав мобілізаційну повістку, а 4 березня він вже був у лавах Збройних сил України. 

Загін Віктора Літовченка відправили на Харківщину, під Ізюм, де вже  7 травня 2022 року отримав поранення, коли їх загін накрили градами. 

«У той момент дуже багато було пошкоджених людей з нашої роти. Зі ста людей буквально 10 не ушкоджених вийшли з тієї зеленки. Я почув, як в мене попав осколок, бо це було таке відчуття, ніби дуже злий сусід з лопатою прийшов до тебе на подвір'я і лупнув тебе по спині», – поділився ветеран війни.

Пораненого військового евакуювали під обстрілами до Харкова, де надали першу медичну допомогу, прооперували та дістали з тіла осколки. 

«Я одразу перестав відчувати ноги. Не розумів, що відбувається, бо болю я не відчував. лікар так і сказав, що ймовірність, що я буду ходити, дуже мала. Я зрозумів, що коли є розрив спинного мозку, то, на жаль, можливість ходити втрачено», – пригадав Віктор.

Чоловік розповів, що прийняти нову реальність, де він не ходить, допомогли рідні. 

Віктор під час реабілітації (посередині)
Віктор під час реабілітації (посередині)

Під час реабілітації травмованого військовослужбовця навчили користуватися кріслом колісним, навчили навичками пересідання, переодягання та давати собі раду.

Віктор допомагає іншим адаптуватися до життя в інвалідному візку
Віктор допомагає іншим адаптуватися до життя в інвалідному візку

Нині Віктор допомагає таким, як він сам, долати труднощі, зокрема вчить спускатися по тротуарах, по сходинках, з будь-якого підвищення та тримати баланс на колясці. 

 

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024