В Антарктиці українське судно подолало шторм і дісталося до Чилі

15 Квітня 2024, 12:17
В Антарктиці українське судно подолало шторм і дісталося до Чилі 193
В Антарктиці українське судно подолало шторм і дісталося до Чилі

«Ноосфера» – українське науково-дослідницьке судно, яке здійснило антарктичний рейс, подолавши тяжкий шлях.

13 квітня 2024 року, судно пришвартувалося в порту Пунта-Аренас. Про це повідомив Національний антарктичний центр України.

Маршрут зі станції «Академік Вернадський» до Чилі був довжиною 1140 миль (2111 кілометри) та тривав 9 днів, з яких три «Ноосфера» проходила протоку Дрейка, яка цього разу була дуже норовливою. Висота хвиль сягала 9-10 метрів, а швидкість вітру – 30 метрів за секунду.

«Це був один з найбурхливіших Дрейків за весь час роботи судна під українським прапором. Йти в таких умовах досить непросто, але наш екіпаж впорався з цим викликом», – зазначив капітан судна Павло Панасюк.

До порту Пунта-Аренаса «Ноосфера» доправила учасників двох українських антарктичних експедицій: зимової – 28-ї УАЕ, що рік відпрацювала на «Вернадському» та сезонної, яка виконувала завдання на станції впродовж кількох місяців.

Коли судно було в Антарктиці, з його борту проводили біологічні, геологічні та геофізичні дослідження Південного океану в межах міжнародних проєктів.

«Найближчим часом «Ноосфера» знову вирушить в Антарктику, щоб забезпечити ротацію полярників на польській станції «Арцтовський». Це вже третій рік плідної співпраці Української та Польської антарктичних програм: з початку повномасштабного вторгнення рф Польща відмовилась від послуг російських суден», – йдеться у дописі.

Відтак криголам повернеться до порту Кейптауна (ПАР), де перебуватиме до наступної антарктичної місії. 

Наразі триває третій антарктичний сезон «Ноосфери». Він почався 17 листопада 2023 року, коли судно вийшло з порту Кейптауна до крижаного континенту. Тоді було доставлено вантажі та експедиції до станцій «Арцтовський» та «Вернадський».

Другий рейс цього сезону стартував 15 березня 2024 року, коли судно вирушило з порту Пунта-Аренас до «Вернадського» для перезмінки річних експедицій на станції та досліджень в Південному океані.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024