Українка піднялась на найнебезпечнішу гору світу, присвятивши сходження жінкам у Збройних силах

12 Квітня 2024, 19:19
Ірина Галай 359
Ірина Галай

Ірина Галай піднялась на найнебезпечнішу гору у світі. Своє сходження вона присвятила 60 тисячам жінок у лавах Збройних сил України. 

Про це пише Champion.

Подія трапилася 12 квітня, коли Ірина разом із непальським гідом Мінгма, піднялась на Анапурну, висота якої складає 8 091 метр. 

Гора є одним з найбільш небезпечних восьмитисячників у світі, а рівень смертності серед охочих її підкорити складає 22% за всі роки сходжень.

«Анапурна — гора жіночого роду. Складна та серйозна, вважається найнебезпечнішою горою у світі. Вона має характер, схожий на характер української військової жінки. Яка ніколи не дозволить собі непотрібних людей, не дасть себе легко завоювати і знищує всіх, хто наближається з поганими намірами. Зараз у ЗСУ служить понад 60 тисяч жінок, що є вражаючою цифрою навіть для НАТО. Ці жінки — мої герої. Мене зачаровує їхні відвага, краса, сміливість та характер. Вони — неймовірні! Я присвячую це сходження їм і своїй країні, яка прямо зараз веде боротьбу за своє існування», – розповіла жінка.

Це був перший похід у гори для уродженки Закарпаття під час повномасштабної війни. Ірина стала першою українкою, яка піднялась на восьмитисячник у цьому сезоні, всього у світі 14 вершин із висотою понад 8 000 метрів.  

Зазначимо, що у перші місяці після повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії Ірина Галай провела у складі Мукачівської територіальної оборони. 

Довідково: Ірина Галай – перша жінка з України, що піднялася на Еверест, найбільшу гору світу (8 848,86 метра), трапилося це 20 травня 2016 року. 

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024