Олена Зеленська відвідала Центр життєстійкості у Рівному

12 Квітня 2024, 15:32
Олена Зеленська відвідала Центр життєстійкості у Рівному 277
Олена Зеленська відвідала Центр життєстійкості у Рівному

Центр життєстійкості – це місце, яке об’єднує різні соціальні послуги для мешканців громади.

Такі як: отримання консультації з питань зайнятості, відновлення втрачених документів, прийом психолога та проходження тренінгів із підтримки ментального здоров’я. Про це повідомляють на сайті уряду.

Рівненський Центр життєстійкості – один із 24-х вже діючих центрів, які Мінсоцполітики ініціювало в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.

У ньому облаштоване виїзне робоче місце працівників служб зайнятості, управління соцзахисту, надається підтримка ветеранам і їхнім родинам, проводяться юридичні консультації. Для людей, які постраждали від домашнього насильства, тут відкрита кімната денного перебування. Також є послуга з формування життєстійкості – психологічна підтримка, безкоштовна для кожного жителя громади.

Перша леді Олена Зеленська спільно із Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович на короткий час скористалися послугами життєстійкості та зсередини побачили роботу місцевого Центру. Разом із працівниками служби соцзахисту вони долучилися до тренінгу «Самодопомога +»  та потренували навички психологічної стабілізації та заземлення.

«Життєстійкість визначається як уміння бути ментально стабільним і продуктивним навіть у стресових ситуаціях. Щодня наша життєстійкість проходить випробування, але в наших силах – розвивати й підтримувати її», – зазначила Олена Зеленська.

Ключову роль у процесі надання послуг відіграють фахівці державних служб. Це допомагає оперативніше відповідати на запити людей та вирішувати питання, які зазвичай забирали у них кілька днів, упродовж кількох годин.

«Наша мета – щоб такі простори запрацювали по всій Україні. Щоб кожна людина, яка потребує фахової допомоги, могла там її знайти. І не просто отримати потрібну послугу, а й побачити, як він чи вона можуть бути корисні саме своїй громаді, включитися у волонтерську діяльність, стати корисними іншим. В основі центрів життєстійкості – формула «Коли нам важко, нас тут підтримають, коли ми сильні, ми можемо підтримати інших». І саме це формує нашу життєстійкість», – додала Оксана Жолнович.

До участі в цьому проекті долучилися вже 153 громади. Ще близько 50 приєднаються цьогоріч.

За цей час, сюди звернулося 4 270 людей. З них – понад 75% – внутрішньо переміщені особи. Решта - фахівці першої лінії контакту, військовослужбовці та їхні сім’ї, а також – мешканці громади, які наразі перебувають у складних життєвих обставинах.

Читайте також: Унікальний досвід: як у Рівному прцює перший в Україні хаб для постраждалих від війни та переселенців

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024