Від чемпіона з дзюдо до прикордонника: історія переселенця з Донеччини

05 Квітня 2024, 15:00
Від чемпіона з дзюдо до прикордонника: історія переселенця з Донеччини 162
Від чемпіона з дзюдо до прикордонника: історія переселенця з Донеччини

Переселенець Максим з Горлівки входив до Збірної України з дзюдо та наразі готується стати оборонцем кордонів.

Про це інформує Національна академія Державної прикордонної служби України.

У 2014 році, коли росіяни окупували Горлівку, Максим ще був підлітком і родині довелося вперше покинути рідний дім. Їх сім’я переїхала у Бахмут. Там хлопець навчався, займався спортом, мав досягнення у дзюдо та самбо, входив до Збірної України.

«Все своє спортивне життя я присвятив Україні й дуже пишаюсь, що на честь моїх перемог підіймався наш синьо-жовтий прапор та звучав український гімн», – поділився прикордонник. 

Також Максим мав активну громадську позицію: був головою студентського самоврядування та молодіжним депутатом у міській раді Бахмуту.

У лютому 2022 року хлопець втратив свій дім вдруге. За деякий час родина Максима переїхала до Дніпра. 

Наразі хлопець навчається на другому курсі факультету правоохоронної діяльності Національної академії, адже впевнено обрав шлях захищати кордон рідної країни. Максим добре вчиться та продовжує займатися спортом.

 «Поєднувати спорт, навчання та особисте життя не просто, проте завдяки розумінню та підтримці моїх командирів, мені удається балансувати», – зазначає Максим.

Влітку 2023 року він став бронзовим призером Кубка Європи з дзюдо та мав їхати на Чемпіонат світу, проте через участь росіян, українські спортсмени принципово проігнорували змагання. Восени 2023 року Максим став другим на Чемпіонаті світу з універсального бою та виконав розряд майстра спорту міжнародного класу.

Майбутній офіцер-прикордонник абсолютно впевнений, що Україна таки здобуде Перемогу й, зрештою, поверне контроль над усіма нині тимчасово окупованими територіями.

 

 

 

Коментар
12/07/2024 П'ятниця
12.07.2024