В Україні розроблять пропозиції щодо реформи шкільного харчування

02 Квітня 2024, 16:00
В Україні розроблять пропозиції щодо реформи шкільного харчування 1132
В Україні розроблять пропозиції щодо реформи шкільного харчування

У країні планують налагодити систему повноцінного збалансованого харчування дітей у закладах освіти.

Про це йдеться на сайті уряду.

30 березня у місті Буча на першій фабриці-кухні відбулася партнерська зустріч, присвячена обговоренню стратегічних цілей реформи шкільного харчування. 

На засіданні були присутні перша леді України Олена Зеленська, очільники міністерств, представники іноземних посольств, міжнародних організацій та проєктів.

 «Формування навичок здорового харчування починається із сім’ї. Налагодження системи повноцінного збалансованого харчування дітей також і в стінах навчальних закладів має вирішальне значення для їхнього здоров’я, нормального розвитку та функціонування організму. Це надважливий елемент профілактики неінфекційних захворювань у довгостроковій перспективі та зменшення випадків передчасної смерті від них. Це фундамент здоров’я українців у майбутньому.», – наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров’я планує реалізувати три великі напрями:

По-перше, проведсти комплексну інформаційну кампаню про здорове харчування.

Для реалізізації цього напряму потрібно поширити знання про раціональне повноцінне харчування та його вплив на фізичне та психічне здоров’я. Це дозволить сформувати в дітей та їх оточуючих підхід до здоров’я як до цілісної системи, де багато залежить від того, наскільки здорові звички ми сформуємо ще в дітей раннього віку.

По-друге, забезпечити школи освітніми матеріалами про принципи здорового харчування та збереження фізичного здоров’я.

Заплановано реалізувати освітній курс з основ здорового харчування для вчителів та вихователів, розробити інтерактивні матеріали для роботи з підлітками тощо.

Освітяни та працівники шкіл матимуть доступ до сучасних методичних посібників, останніх розробок у галузі здорового харчування та методологій залучення дітей у процеси формування сталих звичок у щоденному харчуванні.

По-третє, залучити заклади громадського здоров’я до формування навичок здорового харчування.

У 2023 році за технічної підтримки ВООЗ центри контролю та профілактики хвороб долучилися до проведення формування навичок здорового харчування в школярів у 4 регіонах країни. Заплановане поширення ініціативи «5 кроків до здорового харчування» в рамках проєкту «Кожна школа — здорова школа» на всі регіони України.

Довідково: фабрика-кухня є ініціативою першої леді Олени Зеленської в межах реформи шкільного харчування, яку розпочалася ще у 2020 році. Фабрика-кухня в Бучі запрацювала 11 березня 2024 року. Будівництво другої фабрики-кухні вже розпочалось у Лозівській громаді Харківської області. Планується поширити цей проект на інші регіони України. Одна така фабрика-кухня може забезпечувати харчуванням декілька десятків навчальних закладів (нині в Україні діє мережа з 13 тисяч шкіл та 9 тисяч закладів дошкільної освіти).

 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром