Догляд за пораненими ветеранами: де їхні близькі можуть отримати допомогу

01 Квітня 2024, 18:36
Український військовий. Фото ілюстративне 1269
Український військовий. Фото ілюстративне

Тривалий догляд за пораненими ветеранами виснажує фізично й емоційно, тому їхні рідні та близькі також потребують підтримки. 

Правозахисний центр для військових та їхніх родин «Принцип» розповів, де і яку допомогу вони можуть отримати.

«Доглядати поранених ветеранів – важка місія, яка зазвичай лягає на плечі їхніх близьких. Вони постійно перебувають поруч із бійцями у лікарнях, центрах реабілітації чи вдома. Вони беруть на себе догляд, фізичну й психологічну підтримку, а ще – безліч бюрократичних питань. Водночас виконують хатні справи, виховують дітей і працюють», – нагадують у "Принципі".

Цивільним, які лиш дізналися про поранення близької людини, у Центрі рекомендують спершу відвідати сайт «Правовий навігатор» або чат-бот у Telegram. Там зібрана вся необхідна інформація про шлях пораненого від евакуації до оформлення інвалідності:

  • як отримати довідку про обставини травми;
  • як оформити грошову допомогу;
  • де взяти зразки заяв і рапортів.

Людям, яким бракує юридичної інформації, радять звертатися на гарячу лінію ГО «Юридична сотня» за номером 0 800 308 100. Також отримати безкоштовну юридичну консультацію можна на гарячій лінії Міноборони 15-12.

Практичні рекомендації щодо медичного супроводу та догляду за ветеранами й ветеранками можна знайти на сайті ГО INgenius, а відео – на каналі INgenius в YouTube.

Навчальні курси для доглядальників також проводять обласні департаменти соціального захисту населення. Дізнатися, чи проходять такі заходи у певному регіоні, можна зателефонувавши в обласний департамент. Контакти є на сайті Мінсоцполітики.

Щоб отримати протез чи інші допоміжні засоби, слід подати заявку через ЦНАП або управління соцзахисту у регіоні. Більше інформації про протезування є у «Правовому навігаторі» та на сайті Protez Hub.

Також близькі поранених ветеранів можуть скористатися державними послугами для підтримки піклувальників – «Догляд вдома» та «Персональний асистент». Надавачів соцпослуг у кожному з регіонів можна знайти на сайті Мінсоцполітики (мапа).

Також людина, яка доглядає за пораненим і не веде цю діяльність на професійній основі, може розраховувати на призначення виплат.

«Виплати можливі, якщо ветеран має І групу інвалідності або не може самостійно пересуватись. А також якщо доглядальник і поранений проживають разом і повʼязані спільним побутом. Ветеран, який отримав інвалідність внаслідок бойового поранення, може оформити пенсію», – пояснюють у ГО «Принцип».

Більше інформації про це можна дізнатися у ЦНАПі або на гарячій лінії управління соцзахисту за номером 15-39.

Якщо ветеранам чи їхнім близьким потрібна психологічна допомога, варто звертатися на Національну лінію підтримки Veteran Hub для воїнів та їхніх близьких (+38 (067) 348 2868). На сайті Veteran Hub також є перелік просторів «Плюс Плюс», у яких психологи проводять офлайн-консультації.

Гаряча лінія кризової підтримки Українського ветеранського фонду для ветеранів і їхніх родин доступна за номером 0 800 33 20 29.

Мобільний додаток для психологічної підтримки ветеранів «База» містить вправи для самодопомоги, матеріали про психічне здоровʼя, корисні контакти.

Безоплатна психологічна допомога дітям та їхнім батькам від фонду «Голоси дітей» доступна у 15 містах та через лінію підтримки (0 800 210 106).

Також для рідних поранених ветеранів корисним є чат-бот Коаліції ветеранських просторів «Дякую за службу! Готові Допомогти!» Платформа дає можливість ветеранам, військовослужбовцям та їхнім близьким замовити одну з доступних послуг – соціальний супровід, консультацію юриста чи психолога.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром