В Антарктиді українські вчені виявили непритаманних місцевості рослин

01 Квітня 2024, 17:46
Печіночник  маршанцію південну (Marchantia berteroana) 181
Печіночник маршанцію південну (Marchantia berteroana)

Науковці поблизу антарктичної станції «Академік Вернадський» виявили вид рослини, який раніше тут не зустрічався – печіночник  маршанцію південну (Marchantia berteroana).

Це може бути свідченням потепління в Західній Антарктиці. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Печіночник виявили на північно-східному мисі острова Дарбу під час сезонної експедиції. Його знайшов Іван Парнікоза, який є керівником відділу біології та екології НАНЦ.

Під час дослідження місцевої рослинності, вчений несподівано натрапив на нову, невідому раніше, велику зелену оазу. Українські науковці зазначають, що британські дослідники, вивчаючи ці скелі та рідкісні види мохів у 1980-их роках, просто не могли його не помітити.

«Маємо факт проникнення нового виду рослини в околиці «Вернадського». Пізніше цей печіночник українські біологи знайшли також на острові Бут – найпівнічнішому в нашому районі Аргентинських островів – півострова Київ», пишуть науковці.

Вчені зазначають, що поява нового виду може бути черговим підтвердженням потепління в регіоні, адже печіночники – досить теплолюбні. Тож, ймовірно, умови середовища стали для неї більш сприятливими.

На території України можна побачити родича південної маршанції – маршанцію мінливу (Marchantia polymorpha). Проте її наявність в Антарктиці поки не підтверджена.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром