Суглоби заміняли у Будапешті: досвід реабілітації українського захисника

01 Квітня 2024, 15:02
Військовий Володимир 142
Військовий Володимир

Володимир – військовий, який отримав важке поранення на війні та пройшов лікування за кордоном.

Перебуваючи на бойовому завданні, ворожа міна поцілила дуже близько до позицій, де стояв Володимир. Він отримав відкриті переломи обох ніг. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

За словами Володимира, евакуація тривала майже весь день, оскільки позиції військових розташовувалися на річці. Побратими несли бійця два кілометри на руках, потім – ще три години дороги до лікарні в Краматорськ.  

«В Краматорську надали мені першу медичну допомогу і потім перевезли в Дніпро. Там провели операцію і перевезли у Львів. Мені потрібно було міняти два суглоба, але через близькість місця поранення з кісткою – звичайні суглоби мені ставити не могли, потрібно було розробляти індивідуальні під мої ноги. Це могли зробити лише за кордоном», – розповів військовий.

Володимиру запропонували допомогти в лікарні Будапешту під час програми «МедЕвак», в рамках якої європейські клініки беруть на лікування українців.

Основних операцій за кордоном було три. Спочатку зняли апарати зовнішньої фіксації з ніг, потім поставили пластину в ногу і зрештою - замінили суглоби.

Після тривалої реабілітації, Володимир повернувся додому, де почав вчитися заново ходити.

Багато військових пройшли лікування після поранення за кордоном, такі послуги можна отримати подавши заяву на сайті Міністерства охорони здоров’я.   

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024