Студенти та викладачі Луцького центру профтехосвіти шиють флісові костюми для військових

12 Лютого 2024, 16:51
Учениця Любов Бурячковська 323
Учениця Любов Бурячковська

З осені 2023 року викладачі та студенти Луцького центру професійно-технічної освіти пошили для військових понад 100 флісових костюмів.

Про це повідомляє Суспільне.

Щодня пошиттям одягу займаються восьмеро учениць, розповіла майстриня виробничого навчання Тетяна Новосад. Флісові костюми складаються із кофти та штанів.

«Я вмію шити хоч кофту, і рукави вшивати, низ робити, так само й штани, пояс, вставляється резинка, що було краще одягати», – каже студентка Світлана Ворошик.

Учениця Світлана Ворошик
Учениця Світлана Ворошик

З одного рулону флісу можна відшити орієнтовно 30 костюмів, каже Тетяна Новосад. Додає: матеріали закуповують волонтери, вони ж і передають костюми бійцям на фронт.

«Якщо костюми накроєні, то чотири людини за два дні можуть пошити 13 костюмів. Одна людина за зміну може зшити десь біля двох», – каже учениця Любов Бурячковська.

Учениця Любов Бурячковська
Учениця Любов Бурячковська

Зі слів Тетяни Новосад, учениці та викладачі Луцького центру професійно-технічної освіти у вільний від роботи час також ремонтують одяг для військових, а з залишків флісової тканини шиють шкарпетки, рукавиці та бафи.

Найбільше шили: шапки, бафи та балаклави, їх від початку повномасштабного вторгнення пошили приблизно 900 одиниць, розповіла старша майстриня Олена Срібна. З її слів учениці, починали з самого простого асортименту, шили ремінно-плечові системи, пояси, плитоноски, аптечки.

Старша майстриня Олена Срібна
Старша майстриня Олена Срібна

«Зразки знаходили в Інтернеті. Ми шили із захисними костюми, ми шили ноші», — каже Олена Срібна.

За час повномасштабної війни учениці та викладачі Луцького центру професійно-технічної освіти виготовили понад сім тисяч виробів першої необхідності для військових.

Майстриня виробничого навчання Тетяна Новосад пояснює ученицям, як шити
Майстриня виробничого навчання Тетяна Новосад пояснює ученицям, як шити

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024