Під рев двигуна і рок-музику: у Луцьку на благодійному аукціоні розіграли унікальний мотоцикл
У Луцьку відбувся аукціон на підтримку Збройних сил України, на якому представили унікальний кастомізований мотоцикл К-750.
Захід провели 26 січня у пабі «Перший-В» з ініціативи волонтерів із «Військової пошти» під супровід благодійного концерту гурту «13». Побувала там і кореспондентка Район.Життя.
Паб «Перший-В» заповнює все більше людей і потроху тут стає галасливо. Відвідувачі розсілись компаніями й ведуть бесіду, звідусіль лунає сміх. Атмосфера приємної дружньої посиденьки заповнює простір.
Співвласник закладу, луцький підприємець і волонтер Павло Цапюк радо спілкується з гостями, підтримує настрій присутніх. Серед відвідувачів багато волонтерів, його побратимів з волонтерської організації «Військова пошта» та постійних клієнтів закладу. Павло – один з головних ідейників та ініціаторів аукціону.
Метою події є продати мотоцикл К-750, наданий волонтерам сім’єю Голованів, створений у єдиному екземплярі та кастомізований спеціально для митця Миколи Голованя молодшого, сина відомого луцького скульптора, аби зібрати якнайбільше коштів на дрони FPV для 100 бригади. Алгоритм такий: закидаєш на монобанку 1000 гривень – отже береш участь в розіграші. У кінці заходу Павло Цапюк визначить щасливця, що забере мотозасіб із собою.
Модератор аукціону, шоумен та волонтер Сергій Абрамчук розігріває публіку вдалими жартами й історіями та налаштовує на патріотичний лад.
«Сьогодні треба відпочити. Тому що наші зусилля – то надважливо! І психологічне здоров'я треба берегти», – підкреслює модератор.
На початку дійства весь зал вшановує пам'ять загиблих через російську агресію українців хвилиною мовчання. Звучать патріотичні гасла, всі присутні ідейно об'єднані, щоб підтримати ЗСУ та наблизити перемогу.
Майстер, що займався конструюванням та кастомізацією мотоцикла-чоппера, Андрій Корнійчук розповів трохи з історії створення транспортного засобу.
«Знову я стою, можна сказати, біля «тяжкого грузу», адже закінчили цей мотоцикл для людини, якої вже на той час не було. Але ми з Миколою Голованем молодшим багато обговорювали те, яким його собі уявляли. Микола був дуже хорошим не лише скульптором, але й художником і музикантом. Він обожнював гурт «Kiss», що я зреалізував на сидінні мотоцикла. Чоппер творили дуже довго. Це були нелегкі 10 років, коли життя кидало то за кордон, то в інші міста. Було багато сумнівів чи таки вдасться його закінчити. Але дуже хотілось реалізувати мрію людини, яка зробила так багато для нашого міста», — поділився майстер Андрій Корнійчук.
«Насправді я не один зробив цей мотоцикл, мене просто дуже розрекламували. Багато людей залишилось за кадром. Вважаю, що це неправильно. Мені допомагав Павло Коровицький, Володимир Поліщук», – доповнив пан Андрій.
Він також описав характеристики чоппера, його особливості та можливості.
«Мотоцикл виглядав зовсім інакше в оригінальній версії, все, що від неї залишилося, – це, власне, мотор, коробка й редуктор. Всі інші елементи були зроблені в кастомних майстернях, власноруч. Це абсолютно унікальний байк», – підкреслив Андрій Корнійчук.
Пізніше місце на імпровізованій сцені біля аукціонного байка зайняв рок-дует «13». Соліст Йорік Анархіст служить в Збройних силах України в тій же сотій бригаді та приїхав виступити на цей захід. Вони з гітаристом Володимиром Кунаковим виконали безліч пісень, як каверів, так і власних, авторських. Публіка в захваті від їх запалу, всі підспівують та заповнюють приміщення пабу аплодисментами.
Під час виступу гурту, в перервах між піснями, модератор влаштовує аукціон на чотири футболки. Кожна – з унікальним патріотичним принтом, ведучий-волонтер привіз їх прямо із фронту. А дві з них в реальному часі підписали соліст і гітарист гурту «13». Після торгів, відвідувачі придбали всі чотири футболки, а виручені з них кошти підуть на потреби ЗСУ.
За сумісництвом подія приурочена ще й до офіційного відкриття «Першого-В». Увесь паб – місце пам’яті та ідейної сили ЗСУ. Його інтер’єр та патріотичний дух присвячений тим, хто захищає українську землю сьогодні.
Стіни прикрашають картини авторства Миколи Солопа, написані слова-маніфести українських військових та волонтерів, прапори України та волонтерських організацій. Багато гільз, старих снарядів та бочок, що мають свою історію, сьогодні виконують символічну роль трофея та доповнюють інтер’єр закладу.
Читайте також: У Луцьку відкрили волонтерський паб, щоб збільшити збори на ЗСУ
Під кінець заходу модератор разом із Павлом Цапюком оголошують, що за час збору волонтерам вдалось накопичити понад 200 тисяч гривень. А претендентів на виграш мотоцикла є 162, адже саме стільки донатів номіналом більше, ніж одна тисяча гривень, було зроблено.
Зі 162 номерків, які претендували на перемогу в аукціоні, близько 80 – донати однієї людини, себто чоловік скинув 80 разів по 1000 гривень і отримав 80 шансів зі 162. Волею випадку перемога дісталась саме цьому загадковому меценату на ім'я Сергій.
Переможця в залі не знайшлось, тому Павло Цапюк пообіцяв найближчим часом з ним сконтактувати щодо мотоцикла.
Станом на 28 січня, відомо, що переможець вирішив лишити мотоцикл волонтерам для подальших проєктів.
На завершення, присутні просять почути звук байка, і майстер Андрій з радістю задовольняє це прохання. Рев двигуна заповнює простір, чути аплодисменти та захоплені вигуки. Волонтери щасливі, адже вже зовсім скоро накопичені кошти підуть за призначенням – на нашу спільну Перемогу.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром