Зеленська розповіла, скільки дітей, викрадених росіянами, вдалося повернути в Україну

09 Грудня 2023, 20:00
Фото: офіційний телеграм Олени Зеленської 750
Фото: офіційний телеграм Олени Зеленської

Україні вдалося повернути 387 із майже 20 тисяч дітей, яких викрала Росія.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська під час заходу, присвяченого реінтеграції депортованих дітей, що відбувся за ініціативою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця в Центрі захисту прав дитини. 

Свої історії розповіли й інші депортовані діти: Валерія Сидорова, Сергій  Чередніченко, Валерія Галич. Вони краще за будь-яку статистику показують механізми того, як діти потрапляють у російський полон. Примусове розлучення з батьками, вивезення сиріт, обман під виглядом лікування.  

«І кожне повернення – не статистика, а унікальна спецоперація, причому міжнародна. Росія не йде на прямий контакт із нами. І тому діти їдуть додому через треті країни, за посередництва багатьох небайдужих людей. От чому важлива співпраця світу. От чому я так сподіваюся на коаліцію для порятунку викрадених дітей, яку запропонувала створити Канада місяць тому і яка скоро має запрацювати», – сказала Олена Зеленська.

Значна частина викрадених дітей – сироти чи позбавлені батьківської опіки. Вони вивезені в Росію цілими інтернатами. Тож, за словами Зеленської, принциповою позицією України має стати те, що після повернення на батьківщину їх має зустріти прийомна родина. 

 

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024