В Україні створили книжку про подорожі для дітей з аутизмом

03 Грудня 2023, 19:15
Фото ілюстративне 640
Фото ілюстративне

Книга допомагає дітям з розладами спектра аутизму (РСА) підготуватися до першої подорожі.

Про це пише «ШоТам».

«Подорожі без бар’єрів» є професійним посібником для підготовки до подорожей дітей з аутизмом, покликаного актуалізувати питання доступності подорожей, сприяти створенню комфортних і безпечних умов для відпочинку з дітьми з РСА.

Книгу створили Український лоукостер SkyUp спільно з туроператором Join UP! та фондом LEVCHYK SPECTRUM HUB.

«Ми віримо, що подорожі — це те, що допомагає нам жити і не втрачати здатності радіти життю навіть у найскладніші часи. Відкривати світ подорожей дітям є особливою насолодою для нас. Цей щирий дитячий захват і нестримні емоції ні з чим не порівняти», — коментує Маріанна Григораш, директорка з маркетингу SkyUp Airlines.

У книжці просто і доступно у форматі соціальної історії поетапно змальовується процес організації та здійснення подорожі. Вона допомагає дітям зрозуміти такі «складні дорослі речі», як що треба взяти з собою на море, як зареєструватися на рейс та пройти перевірку службою безпеки в аеропорту, що таке термінал і що там можна робити, як поводитися в літаку і таке інше.

Така методика подачі матеріалу є науково доведеною практикою і широко використовується в різних напрямках роботи з поведінкою. Її авторка, американська психологиня Керол Грей, присвятила своє професійне життя допомозі дітям з РСА.

«Велика цінність цієї брошури в тому, що вона розроблена спеціально для дітей з аутизмом, однак може бути напрочуд корисною для всіх дітей, що готуються до подорожі. Візуальні підказки легко зчитуються і є зручними навіть для нас, дорослих, коли ми дезорієнтовані в нових умовах чи країні. Прості картинки і зрозумілий лаконічний текст допоможуть попередити дитину про всі етапи польоту, які чекають на дитину в подорожі, і зможуть зменшити рівень тривожності від невідомих подій та подразників. Ця методична брошура буде дороговказом для вас і вашої дитини як під час підготовки до польоту, так і під час нього. Адже візуальний розклад створює відчуття впевненості, передбачуваного та орієнтації в кількості та тривалості подій», — Ганна Перекатій, поведінкова аналітикиня, психологиня, засновниця центрів розвитку і соціалізації «СТАРТ».

Книжку-посібник можна безкоштовно завантажити на сайті SkyUp Airlines.

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024