«Хлопці їздили, так і я біля них»: як волинянка навчилася кермувати трактором

03 Грудня 2023, 18:05
Людмила Михальчук. Фото: Суспільне Луцьк 558
Людмила Михальчук. Фото: Суспільне Луцьк

У селі Мала Глуша на Волині орієнтовно десять жінок вміють кермувати трактором. Однією з таких є 36-річна Людмила Михальчук.

Місцеві чоловіки раніше їздили на заробітки, а тепер — воюють, тож жінкам довелось вміти все, розповіла Суспільному староста села Світлана Труш.

Людмила Михальчук опанувала кермування трактором кілька років тому.

Жінка каже: варіантів не кермувати в селі у неї не було. Бо, як ходити пішки, то за день нічого не встигнеш, каже жінка. А дороги в селі є такі, говорить, що крім трактора, хіба конем проїдеш, а його в господарстві немає.

«Поїхати з косою, накосити зеленого, я поїду спокійно сама. Трактора завела, поїхала, накосила, приїхала. В нас коняки немає, ми все трактором», – розповідає волинянка.

36-річна Людмила Михальчук. Фото: Суспільне Луцьк

Червоний мінітрактор сім'я придбала шість років тому. Кермувати ним, каже Людмила, навчилася за день. Вчили її сини та чоловік, за плечима був досвід водіння автомобіля та мотоцикла.

«Хлопці їздили, так і я біля них. Показали як вони їдуть, як, де включається передача і все. Такого, щоб орати в нас жінки не орють. А щоб їхати трактором, то можуть. Не скажу, Що кожна, але багато хто може», – каже Людмила Михальчук.

12-річний син Віктор. Фото: Суспільне Луцьк

У Людмили четверо синів. Віктору – 12. Каже: мама вправно кермує великим чотириколісним і його це не дивує. Газувати теж вміє, причепа вчепити, теж поїде з ним і гній сама вивезе. За словами хлопця, він теж завжди допомагає по господарству.

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024